Bronowianka przed mistrzostwami

MAS
W czołowej ósemce znalazła się jeszcze jedna zawodniczka Bronowianki. Magda Górowska została sklasyfikowana na miejscach 6-7, po tym jak w ćwierćfinale głównego turnieju przegrała z drugą z częstochowskich Chinek Yang Xin 1-4 (9, -10,-8,-5,-5). Anna Janta-Lipińska zajęła 16. miejsce, Renata Gumula była 21.-22. (obie także Bronowianka). Wśród mężczyzn triumfował kadrowicz Bartosz Such (Odra Księginice), który w finale pokonał klubowego kolegę Chińczyka Wang Zeng Yi. Reprezentant Małopolski Rafał Utylski z Opoki Trzebinia został sklasyfikowany na miejscach 33-36.

Marta Piłka z krakowskiej Bronowianki zajęła 2. miejsce w rozegranym w Brzegu Dolnym III Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Seniorów w tenisie stołowym. W finale rywalizacji krakowianka przegrała 1-4 (-6,5,1,-9,-6) z Chinką z polskim paszportem Xu Jie z AZS Politechnika Częstochowa. Turniej był ostatnim sprawdzianem przed marcowymi mistrzostwami Polski, które odbędą się w Krakowie.
   Dziś w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa w Polskim Związku Tenisa Stołowego, na której nastąpi m.in. prezentacja stanu przygotowań do MP w Krakowie, które odbędą się 26-28 marca w nowo wybudowanym Centrum Sportu Bronowianki. Jego oficjalne otwarcie z udziałem najwyższych władz polskiego sportu odbędzie się 26 lutego. (MAS)