Bronowianka wyraźnie zdystansowała rywali

(PAN)
Tenis stołowy. Zarząd Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego podsumował rozgrywki w minionym sezonie. Najlepszym klubem została Bronowianka.

Tak jest od wielu lat, da się zauważyć coraz większy dystans między krakowskim klubem a pozostałymi w naszym województwie. W punktacji brane są pod uwagę wyniki osiągane przez zawodników w rozgrywkach ligowych, Pucharze Polski i turniejach indywidualnych we wszystkich kategoriach wiekowych.

Bronowianka zdobyła w sumie 20 835 punktów, drugie w zestawieniu Rokicie Szczytniki wywalczyło 14 036 pkt.

Piąte miejsce w klasyfikacji zajął Podwawelski Kraków, zaś pierwszą dzisiątkę zamknął MKS KSOS Kraków. CKiS Skawina uplasował się na 13. miejscu, Zarabie Myślenice było 15., Akademia Sportu Progres Kraków 21., Magnum Koźmice Wielkie 25, a Cracovia 1906 27. Sklasyfikowano 56 klubów, przedostatnią pozycję zajęła Wielmożanka, zaś ostatnią Nadwiślanka Nowe Brzesko.

KOZTS przypomina, że 14 września w hali przy ul. Zarzecze w Krakowie odbędzie się walny zjazd sprawozdawczo-wyborczy. Pierwszy termin to godzina 15.30, drugi 16. Uprawnionych do głosowania jest 59 klubów. Termin zgłoszeń do rozgrywek ligowych mija jutro.