Brzozówka. Zebranie w sprawie ochrony ojcowskiego parku

Brzozówka. Zebranie w sprawie ochrony ojcowskiego parku

Zdjęcie autora materiału

Barbara Ciryt, barbara.ciryt@dziennik.krakow.pl

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Mieszkańcy Brzozówki będą mogli spotkać się na zebraniu wiejskim i porozmawiać m.in. o problemach związanych z opracowywanym projektem planu ochrony Ojcowskiego Parku Narodowego. Zebranie jest zaplanowane na niedzielę (13 marca) na godz. 17 w Budynku Wielofunkcyjnym w Brzozówce ul. Krakowska 20.
Dyrekcja OPN planuje wprowadzić mnóstwo zakazów i obostrzeń nie tylko w granicach parku, ale także w otulinie. Protesty są w wielu gminach. Brzozówka to miejscowość, która leży na terenie otuliny.

Z opracowaniem planu ochrony można się zapoznać do 30 kwietnia 2016 r. włącznie, w siedzibie Ojcowskiego Parku Narodowego w Ojcowie, a także z wersją elektroniczną zamieszczoną na stronie: http://www.ojcowskiparknarodowy.pl/main/aktualnosci.html

Również do 30 kwietnia można składać wnioski, skargi i zażalenia na zapisy w tym planie.
Do OPN należy to dostarczyć drogą pisemną na adres: Ojcowski Park Narodowy, Ojców 9, 32-045 Sułoszowa lub mailowo na adres: opnar@pro.onet.pl korzystając z formularza zamieszczonego na stronie internetowej http://www.ojcowskiparknarodowy.pl/main/aktualnosci.html.

Podczas zebranie będą także poruszane inne sprawy dotyczące Brzozówki. Mają zostać podjęte uchwały w sprawie: wyboru przedstawiciela sołectwa Brzozówka do Gminnej Rady Seniorów w Zielonkach na II kadencję 2016-2020. Mieszkańcy zostaną także zapytani o zgodę na usytuowanie siłowni zewnętrznej na działce gminnej zlokalizowanej za kapliczką przy ul. Krzemionki.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo