Bucze najlepsze

ZS
Zawody rozgrywane były w tropikalnym upale, toteż tym większe słowa uznania należą się zawodnikom. Sporo emocji dostarczył turniej piłki nożnej, w którego finale wystąpiły Bucze i Mokrzyska. Bucze rozpoczęło zawody szczęśliwie, od wolnego losu w pierwszej rundzie, w półfinale zwyciężyło bez problemów 4-0 ze Szczepanowem. O wiele cięższą przeprawę miały Mokrzyska. Wprawdzie pierwszy pojedynek z Wokowicami wygrały łatwo 4-0, ale w półfinale piłkarze namęczyli się sporo, by pokonać Porębę Spytkowską 3-2. Piłkarzom z Mokrzysk starczyło jeszcze sił na finał, w którym zwyciężyli z Buczem 3-1 w rzutach karnych. Bucze przegrało także w finale turnieju siatkówki - 0-2 ze Sterkowcem. Smak zwycięstwa odczuli zawodnicy z Bucza dopiero w turnieju koszykówki, kiedy to w finale pokonali Wokowice. Najlepsi byli też w rzutach lotką do tarczy. Sportowcom z Wokowic należy się za to miano najsilniejszych. Zwyciężyli zarówno w podnoszeniu ciężarka jak i w przeciąganiu liny.

Walczyły LZS-y

Na stadionie LZS Bucze rozgrywane były zawody w ramach Miejsko-Gnminnej Spartakiady LZS-ów o Puchar Burmistrza Brzeska. W zawodach startowało 132 zawodników reprezentujących 7 klubów. Rywalizowano w sześciu dyscyplinach - piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, rzucie lotką do tarczy, podnoszeniu ciężarka i przeciąganiu liny.
 W ogólnej klasyfikacji zwyciężyło Bucze, które wyprzedziło Sterkowiec, Wokowice, Mokrzyska, Szczepanów, Porębę Spytkowską i Jasień. W zawodach sędziowali Andrzej Maślanka, Krzysztof Pietra, Mariusz Stolarz, Edmund Kądziołka i Jerzy Gałek. Wśród organizatorów najczęściej wymieniano nazwisko prezesa LKS Olimpia Bucze Czesława Borowca, który kilka ostatnich dni przed spartakiadą spędził niezwykle pracowicie. Zawody okraszone zostały występem artystycznym w wykonaniu dzieci, przygotowanym przez Józefę Kanię. (ZS)