Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budopol stawia budynek mieszkalny przy ul. Klementyny Hoffmanowej

Janusz Michalczak
Janusz Michalczak
Budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Zakopiańskiej
Budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Zakopiańskiej Wizualizacja: Budopol
Nowe inwestycje. Strukturę lokali mieszkalnych i ich układ zaprojektowano w budynku przy ul. Klementyny Hoffmanowej pod kątem oczekiwań nabywców. Sporo jest mieszkań niewielkich.

Trudno o lepszą lokalizację w przypadku kameralnego budynku przy ul. Klementyny Hoffmanowej, stawianego przez krakowski Budopol, szczycący się ponad 70-letnią obecnością na rynku, na co zwraca uwagę przedstawiciel tej firmy Adam Stawiarski.

Wszędzie blisko

- Wielorodzinny obiekt z 71 mieszkaniami powstaje w sąsiedztwie ul. Zakopiańskiej, będącej jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta, przy której znajdują się przystanki komunikacji tramwajowej i autobusowej - podkreśla.

- Atutem tego miejsca jest również dostęp do komunikacji kolejowej i stacji PKP znajdującej się naprzeciwko obiektu, a w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach - 12 minut i jesteśmy na dworcu Kraków Główny PKP.

Jeden przystanek tramwajowy i znajdujemy się przy centrum handlowym Zakopianka, skąd bez trudu możemy dotrzeć np. do Centrum św. Jana Pawła II. A tuż „za rogiem” mamy linię tramwajową na Ruczaj, gdzie mają siedzibę obiekty Campusu UJ i firmy ,,wysokich technologii”. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w pobliżu (w odległości ok. 300 m) znajdować się będzie Trasa Łagiewnicka, co pozwoli szybko dotrzeć do wyjazdu na autostradę A4.

Inwestor kładzie duży nacisk na atrakcyjność inwestycji pod względem wizualnym. Stąd między innymi elewacja, która zostanie wykończona elementami z drewna, kontrastującymi naturalną kolorystyką z jasnym tynkiem.

- Budynek nie jest typowym obiektem mieszkaniowym wielorodzinnym, gdyż na jego parterze znajdowały się będą lokale użytkowe - dodaje Adam Stawiarski. - Do mieszkań w obiekcie prowadzą dwie klatki schodowe. Komunikację wewnątrz umożliwią między innymi dwie nowoczesne windy. Okna od strony ulicy Zakopiańskiej mają podwyższony współczynnik izolacyjności akustycznej, co pomaga odizolować się od zgiełku miasta.

W garażu podziemnym, dokąd można dostać się windą lub klatką schodową, będą komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe. - Staraliśmy się, aby struktura lokali mieszkanych oraz ich układ odpowiadały oczekiwaniom nabywców. Sporo jest mieszkań niewielkich - informuje Adam Stawiarski. - Najmniejsze mają powierzchnię 21, a największe 75 metrów kwadratowych. Wszystkie mieszkania są bardzo widne i mają duże loggie. Sporym ułatwieniem dla kupujących są katalogi, które ilustrują szczegółowo rozkład każdego mieszkania.

Firma z tradycją

Jakie pytania najczęściej kierują pod adresem inwestora zainteresowani? - Pytają między innymi jak długo trwa procedura uzyskania kredytu. Chociaż kredyt przyznaje bank, to informujemy, bo mamy swoje doświadczenie w takiej współpracy - mówi Adam Stawiarski.

- Otóż nie przekracza ona zazwyczaj 2-3 tygodni od czasu dostarczenia do banku wszelkich potrzebnych dokumentów ze strony klienta. Budopol ze swojej strony zapewnia dostarczenie wszelkich koniecznych dla banku dokumentów, dotyczących prowadzonej inwestycji. W większości przypadków wstępną decyzję odnośnie możliwości przyznania kredytu można uzyskać w ciągu kilku dni.

Pytania dotyczą także innych spraw, na przykład, czy jest możliwa i na ile aranżacja wnętrza - a ponieważ jest możliwa, i to w szerokim zakresie, klienci mogą być zadowoleni, że wniosą swój indywidualny wkład od razu. Możliwe jest także ustalenie indywidualnego systemu wpłat. Należy też zaznaczyć, że cena mieszkania - jak informuje inwestor - jest gwarantowana od momentu podpisania umowy przedwstępnej.

Firma Budopol, która odwołuje się do tradycji sięgających roku 1945, znana jest z realizacji wielu krakowskich osiedli mieszkaniowych, obiektów użyteczności publicznych i przemysłowych. - Budownictwo mieszkaniowe stanowi tylko wycinek naszej aktywności inwestycyjnej - podkreśla Janusz Szkatuła, prezes Budopolu. - Tak się złożyło, że sporo budujemy dziś także poza Krakowem. Między innymi w Wolbromiu oddaliśmy niedawno piękną halę sportową, a teraz zajmujemy się adaptacją dużego obiektu na cele mieszkaniowe. W Bibicach kontynuujemy rozbudowę szkoły z dużym basenem, a w Modlnicy budujemy potężny, wielofunkcyjny obiekt straży pożarnej.

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Poważny program, odc. 20

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski