Budowa i remont

Redakcja
Dziś ma się rozpocząć budowa kanalizacji na ul. Wrony; w związku z tym ulica będzie zamknięta na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Chlebniczą. Objazdy poprowadzono ul. Petrażyckiego do ul. Zakopiańskiej, a następnie południowym obejściem autostradowym do ul. Skotnickiej. Z kolei z powodu remontu kanalizacji na ul. Mikołajskiej od dziś do 10 bm. oraz 12 i 13 listopada zajęta będzie część jezdni w rejonie skrzyżowania z ul. Szpitalną i z ul. Floriańską - poinformował Zarząd Dróg i Komunikacji w Krakowie.

Utrudnienia w ruchu

   Ul. Darwina: prace modernizacyjne; zajęta część jezdni w kierunku granic administracyjnych miasta, na wysokości cmentarza w Grębałowie. Prace do 15 grudnia.
   Ul. Tokarzewskiego, Branicka: budowa chodnika do 30 listopada; zawężenie pasa ruchu w kierunku centrum, na odcinku od posesji nr 20 przy ul. Tokarzewskiego do wjazdu do szkoły przy ul. Branickiej.
   Pl. Na Groblach: przebudowa budynku nr 22 do 30 listopada. Zagrodzona część jezdni na odcinku ok. 10 m, na wysokości budynku. Ponadto 9, 16, 18, 23, 25, 30 listopada zajęty zostanie dodatkowo pas jezdni.
   Ul. Mikołajczyka: w związku z pracami remontowymi zawężenie jezdni północnej (od strony Szpitala im. Rydygiera) do jednego pasa, na odcinku od ronda Hipokratesa do wiaduktu nad ul. Okulickiego. Prace do 4 grudnia.
   Ul. Lubomirskiego: budowa przyłącza do sieci wodociągowej w od dziś do 16 bm.; zagrodzona połowa jezdni w rejonie skrzyżowania z ul. Bosacką.
   Ul. Młodej Polski: w związku z modernizacją budynku nr 14 - do 30 listopada zajęcie części jezdni na korytarz dla pieszych, na odcinku ok. 15 m.
   Ul. Królowej Jadwigi: do 30 czerwca 2005 roku przebudowa (także infrastruktury technicznej). Zajęta część jezdni, na odcinku od skrzyżowania z ul. Modrzewiową do skrzyżowania z ul. Na Wierzchowinach; dla kierowców pozostał 3-metrowej szerokości pas.
   Ul. Olszanicka: budowa pętli autobusowej w rejonie skrzyżowania z ul. Powstania Styczniowego; częściowo zajęty jest jeden pas ruchu, na długości kilkudziesięciu metrów. Prace planowane są do 30 listopada.
   Al. Krasińskiego: budowa pasa ruchu dla komunikacji zbiorowej; wygrodzenie części skrajnego pasa ruchu o szer. ok. 1,5 m (jezdnia w kierunku centrum), na odcinku od "Jubilata" do ul. Piłsudskiego.
   Ul. Weigla: przebudowa ulicy - zamknięta od skrzyżowania z ul. Pruszyńskiego do skrzyżowania z ul. Jędrzejczyka (wraz z tym skrzyżowaniem). Dojazd z ul. Pruszyńskiego do ul. Popiełuszki - ul. Drożdżową i Lipowskiego; dojazd z ul. Sucharskiego do Popiełuszki - ul. Jaglarzów. Prace do 31 maja.
   Ul. Księcia Józefa: do 5 grudnia wyłączony z ruchu odcinek od ul. Wędrowników do granic miasta. Objazd: ul. Mirowską, autostradą A-4 do węzła w Balicach, drogą nr 774 do Kryspinowa. Dla pojazdów, które nie mogą poruszać się autostradą objazd: ul. Mirowską, przez Piekary do Liszek.
   Ul. Halszki: remont nawierzchni; ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Stojałowskiego do ul. Witosa (w stronę ul. Witosa). W kierunku przeciwnym objazd ul. Witosa i Herberta. Prace do 30 listopada.
   Ul. Bosacka: budowa Dworca PKS; do 30 listopada jezdnia zawężona na odcinku ok. 30 m.
   Ul. Augustiańska: remont izolacji piwnic w budynku banku; do 19 listopada zajęta będzie tam część jezdni (pas w stronę ul. Skawińskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Węgłową).
   Ul. Lubomirskiego: budowa trasy Galicyjskiej; zamknięty odcinek od ul. Rakowickiej do Bosackiej - do 17 grudnia. Ruch do ul. Bosackiej: Rakowicką, Kurkową, Zygmunta Augusta, Topolową. Dojazd autobusów do ul. Bosackiej od ul. Rakowickiej ulicą Topolową.
   Rynek Główny: remont płyty (część od strony Wieży Ratuszowej); fragment płyty został ogrodzony, a ruch ciężkich pojazdów budowy odbywa się będzie ul. Sławkowską i Szczepańską. Prace do 30 listopada.
   Ul. Sołtysowska: modernizacja ulicy i infrastruktury technicznej. Zamknięcie na odcinku od ul. Sikorki do skrzyżowania ul. Podbipięty z ul. Ogłęczyzna i Niepokalanej Marii Panny. Objazdy: ul. Ogłęczyzna, Isep, Ciepłownicza, Nowohucka, Centralna; prace do 30 listopada.
   Ul. Żmujdzka: zamknięta z powodu remontu objazd: al. 29 Listopada, Opolską, Prądnicką, Zdrową; prace przewiduje się do 30 listopada.
   Ul. Ułanów: remont do 30 listopada; wprowadzono ruch jednokierunkowy - od ul. Ugorek do ul. Łąkowej; dojazd od al. Jana Pawła II do ul. Ułanów odbywa się ulicą Meissnera.
(J.ŚW)

Najnowsze oferty na Black Friday

Materiały promocyjne partnera

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.