Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa rond na wjeździe do Wieliczki. Autobusy zmienią trasy

Jolanta Białek
Jolanta Białek
Bogdan Pasek
Przebudowa wjazdu do Wieliczki oznacza wielkie kłopoty także dla pasażerów MPK. Jedyną linią, która podczas tych prac będzie kursować tak jak obecnie, jest „224”. Zmiany wejdą w życie 18 czerwca

Przebudowa skrzyżowań ulic Krakowskiej i Kościuszki z drogą krajową 94 oraz ulic Krakowskiej, Dembowskiego i Narutowicza rozpocznie się tak jak zapowiadano 12 czerwca, ale częściowe zamknięcie ulicy Krakowskiej oraz zmiany w przejazdach linii MPK nastąpią nieco później: rankiem 18 czerwca.

- W następnym tygodniu budowniczy rond zaplanował prace przygotowawcze, więc nie będzie jeszcze konieczności blokady ulicy Krakowskiej. Natomiast dla urzędu będzie to czas akcji informacyjnej o zmianach w organizacji ruchu, nowych trasach MPK itp. Do mieszkańców trafią informatory i ulotki dotyczące tych spraw - zapowiada burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Ustalenia z krakowskim Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu zmierzają do końca. Wyznaczono zastępcze trasy dla „wielickich” autobusów, a nowe rozkłady jazdy mają być gotowe na dniach.

Co bardzo ważne: do Wieliczki linie MPK będą kursować po dotychczasowych trasach, ale zmienią się drogi ich wyjazdu z miasta.

Linia 304 pojedzie w stronę Krakowa ulicami Słowackiego, Dembowskiego, Matejki i Kościuszki. Natomiast autobusy: 204, 244, 301 i nocna „904” będą musiały wykonywać swoistą pętlę: z ulicy Narutowicza wjadą pod wiaduktem w Dembowskiego (przejazd dla komunikacji publicznej ma być tam utrzymany), a dalsza ich trasa powiedzie ulicami Matejki i Kościuszki na drogę 94. Wyjątkiem jest tylko „244”, które skręci z ulicy Kościuszki w Sadową i jak zawsze pojedzie do Krakowa przez os. Krzyszkowice.

Podczas budowy rond przystanek „Wieliczka CPN” w stronę Krakowa zostanie przeniesiony w rejon skrzyżowania ulic Kościuszki i św. Barbary. - Poprosiliśmy ZIKiT także o wyznaczenie czasowego przystanku dla „304” przy ul. Matejki (w zatoce postojowej przy stawie - red.) oraz możliwość zatrzymywania się autobusów na zastępczych przystankach „Wieliczka Park” i przy „Solnym Mieście”. Prawdopodobnie dostaniemy na to zgodę - powiedziała nam Teresa Kuchnia, dyrektorka Gminnego Zarządu Dróg w Wieliczce.

Przypomnijmy, że podczas budowy rond, co ma potrwać do jesieni br., na ul. Krakowskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy - do centrum Wieliczki. Natomiast w stronę Krakowa można będzie wyjechać tu tylko z ul. Kościuszki (ruch na wprost).

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 14. "Biber"

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski