Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa tramwaju do Mistrzejowic. Prace postępują, do korków się przyzwyczailiśmy? Będą zmiany w ruchu?

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Nowa, ok. 4,5-kilometrowa linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju połączy Mistrzejowice ze skrzyżowaniem ulic Lema – Meissnera. To pierwsza w Polsce tak duża inwestycja transportowa realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Obejmuje budowę 10 par przystanków, w tym dwóch dwupoziomowych węzłów przesiadkowych przy rondzie Młyńskim i rondzie Polsadu.
Nowa, ok. 4,5-kilometrowa linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju połączy Mistrzejowice ze skrzyżowaniem ulic Lema – Meissnera. To pierwsza w Polsce tak duża inwestycja transportowa realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Obejmuje budowę 10 par przystanków, w tym dwóch dwupoziomowych węzłów przesiadkowych przy rondzie Młyńskim i rondzie Polsadu. Andrzej Banaś
Rozkopane okolice Opolskiej, Lublańskiej, Młyńskiej. Trudniejszy przejazd przez rondo Polsadu. Z tym kierowcy mierzą się od jakiegoś czasu, jadąc przez plac budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic. Po wielu skargach urzędnicy zapowiadają zmiany, by ułatwić życie właścicielom aut. Mają zostać wprowadzone do 9 listopada. Mamy 7 listopada i na razie nie zostały zapowiedziane. Pytamy o nie i czekamy na odpowiedź.

We wtorek, 24 października, przedstawiciele Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony, wykonawcy robót oraz miasta omówili organizację ruchu drogowego, która od 21 października obowiązuje w rejonie ronda Polsadu. Ustalono, że ewentualne korekty zostaną wprowadzone w terminie do 9 listopada. "Ewentualne" może być tu słowem kluczem i deską ratunkową dla zarządzających budową, bo zostały 2 dni i "ewentualne" zmiany powinny już zostać ogłoszone, by kierowcy mogli się o nich dowiedzieć.

Na razie pojawił się krótki komunikat "Najwcześniej w połowie listopada (obecnie trwają uzgodnienia, o szczegółowej dacie poinformujemy w osobnym komunikacie) zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany na ul. Młyńskiej i ul. Meissnera.

Jakie zmiany wprowadzono?

Ulica Lublańska:

Na ul. Lublańskiej od ronda Barei do ronda Polsadu wyznaczono po jednym pasie dla ruchu kołowego. Ruch pieszy przekierowano z zamkniętych chodników do wyznaczonych ciągów na jezdni oraz na dostosowane tereny zielone.

Na ul. Lublańskiej na dojeździe do ronda Polsadu od strony zachodniej zostały dla ruchu kołowego dwa pasy ruchu: jeden do jazdy w lewo w kierunku ronda Barei oraz jeden do jazdy w prawo w kierunku ronda Młyńskiego.

Rondo Polsadu:

Na rondzie Polsadu południowa część została wyłączona z ruchu. Ruch kołowy odbywa się będzie po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku.

Dodatkowo na rondzie Polsadu wyznaczono pierwszeństwo na kierunku północ-południe. Relacja wschód-zachód odbywa się będzie estakadą, natomiast dopuszcza się ruch komunikacji zbiorowej na tej relacji pod estakadą. Relacja południe-zachód prowadzona jest na objazd przez rondo Barei.

Ulica Młyńska:

Sygnalizacje świetlne w rejonie ronda Polsadu oraz na skrzyżowaniu ul. Młyńskiej z ul. Miechowity zostały wyłączone.

Na ul. Młyńskiej, jadąc w kierunku ronda Polsadu, za ul. Bohaterów Wietnamu ruch przekierowano na jezdnię zachodnią, na której są wyznaczone dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Ruch odbywa się na wykonanej przełączce.

Pozostałe zmiany:

Na al. Bora-Komorowskiego dla ruchu kołowego pozostał pas do skrętu w prawo oraz jeden pas do jazdy na wprost. Dla kierowców została wyznaczona sugerowana trasa objazdowa.

Nadal obowiązują wydzielone poprzednio buspasy na ul. Lublańskiej w kierunku od al. 29 Listopada do ronda Polsadu oraz na al. Bora-Komorowskiego od skrzyżowania z ul. Dobrego Pasterza (kierunek rondo Polsadu).

Na skrzyżowaniu ul. Dobrego Pasterza z al. Bora-Komorowskiego został dopuszczony skręt w prawo.

Układ przystanków pozostaje bez zmian.

Czy Unia Europejska stanie się jednolitym państwem?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski