Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego. To ostatnie dni na zgłaszanie pomysłów

OPRAC.:
Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Jeszcze tylko do końca października można zgłaszać zadania do 7. edycji Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego. Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat, wypełni formularz i zbierze 30 podpisów poparcia. Na najlepsze projekty czeka 16 mln złotych. - Nie czekaj, wejdź na stronę bo.malopolska.pl i weź sprawy w swoje ręce - zachęca Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

- W poprzedniej edycji mieszkańcy zaskoczyli nas swoją aktywnością i zaangażowaniem. W rezultacie padł rekord w ilości oddanych głosów. Cieszę się, że Małopolanie rozumieją, jak ważna jest idea Budżetu Obywatelskiego. Mam wielką nadzieje, że także 7. edycja odniesie sukces - mówi Iwona Gibas z zarządu województwa.

W tej edycji Zarząd Województwa Małopolskiego na realizację wszystkich zwycięskich zadań zaplanował rekordową pulę 16 mln zł (o 2 mln zł więcej niż w poprzedniej edycji) - 8 mln zł na zadania regionalne i 8 mln zł na zadania ogólnowojewódzkie.

- Czekamy na propozycje zadań o charakterze prospołecznym, prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym czy ekologicznym. Mogą to być zarówno działania inwestycyjne, czyli przewidujące wykonanie robót budowlanych, jak i o charakterze "miękkim" - w tym m.in. wydarzenia, czy warsztaty. Zachęcam i serdecznie zapraszam do przygotowania swoich propozycji - dodaje Iwona Gibas z zarządu województwa.

Ważny termin

Na wypełnione formularze urząd marszałkowski województwa małopolskiego czeka do 31 października. Każde zgłoszone zadanie musi zdobyć 30 podpisów poparcia mieszkańców. Wszystkie niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie: www.bo.malopolska.pl.

Tak jak w poprzedniej edycji, także teraz można zgłaszać zadania do puli regionalnej i ogólnowojewódzkiej. W tej pierwszej mogą się znaleźć wyłącznie projekty o charakterze "miękkim", których koszt mieści się w przedziale 50-100 tys. zł. Warto pamiętać, że Małopolska w budżecie obywatelskim jest podzielona na 4 regiony:

 • Region Małopolska Południowa: m. Nowy Sącz oraz powiaty: nowotarski, tatrzański, limanowski, nowosądecki, gorlicki;
 • Region Tarnowski: m. Tarnów oraz powiaty: dąbrowski, tarnowski, brzeski, bocheński, proszowicki, wielicki;
 • Region Małopolska Zachodnia: m. Oświęcim oraz powiaty: suski, myślenicki, wadowicki, chrzanowski, oświęcimski,
 • Region Krakowski Obszar Metropolitalny: m. Kraków oraz powiaty: krakowski, olkuski, miechowski.

Większe możliwości stwarza pula ogólnowojewódzka. Tu można zgłosić zarówno zadania nieinwestycyjne (300-700 tys. zł), jak i inwestycyjne (od 500 tys. zł do 1 mln zł).

Jak zgłosić zadanie?

Wypełniony formularz zgłoszenia zadania i wymagane 30 podpisów poparcia należy złożyć w urzędzie marszałkowskim w terminie do 31 października.

Formularz zadania i podpisy mieszkańców można złożyć tradycyjnie, przynosząc na dziennik podawczy urzędu marszałkowskiego bądź przesyłając pocztą. Oto adresy:

 • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków
 • Agenda Zamiejscowa w Oświęcimiu, ul. Górnickiego 1, 32-600 Oświęcim
 • Agenda Zamiejscowa w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 52, 33-300 Nowy Sącz
 • Agenda Zamiejscowa w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 44, 34-400 Nowy Targ
 • Agenda Zamiejscowa w Tarnowie, al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów
 • Agenda Zamiejscowa w Miechowie, ul. Warszawska 10, 32-200 Miechów
 • Agenda Zamiejscowa w Zakopanem, ul. Kościeliska 7, 34-500 Zakopane
 • Agenda Zamiejscowa w Suchej Beskidzkiej, ul. J. Piłsudskiego 23, 34-200 Sucha Beskidzka.

Formularz zadania można też przygotować w internetowym generatorze (jest dostępny od 2 października na stronie www.bo.malopolska.pl), wyeksportować gotowy wniosek, a plik podpisać swoim profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Następnie należy przesłać plik na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (ePUAP).

Czy Polacy chcą amerykańskiej elektrowni atomowej w Polsce?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego. To ostatnie dni na zgłaszanie pomysłów - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski