Bułgar czeka na debiut

(ŻUK)
Piłka nożna. Piłkarze Cracovii mają za sobą kolejny dzień zgrupowania w Hiszpanii. Praca treningowa przebiega bez zakłóceń. Na Półwyspie Iberyjskim będą do środy.

„Pasy” zagrały dwa sparingi - ulegając Kaiserslautern (2. Bundesliga) 0:1 i pokonując zespół La Hoya Lorca (3. liga) 1:0.

- Nasz przeciwnik prezentował przyzwoity poziom - ocenił dla klubowego portalu drugi trener krakowian Marcin Gędłek. - Pierwsza połowa była wyrównana, w drugiej osiągnęliśmy przewagę, utrzymywaliśmy się długo przy piłce. Wygraliśmy 1:0, ale wynik nie jest oczywiście sprawą najważniejszą. Ten mecz spełnił swoją rolę, a w kolejnych dniach przygotujemy się do najważniejszych dla nas rozgrywek ekstraklasy, która rusza po przerwie zimowej 12 lutego.

Krakowianie muszą prezentować się o wiele lepiej, jeśli za dwa tygodnie chcą sięgnąć po punkty w meczu z Górnikiem Zabrze (13 lutego godz. 18 na własnym boisku). Gra nie wyglądała bowiem dobrze, za dużo było strat, za mało składnych akcji.

W planach hiszpańskiego zgrupowania są kolejne gry kontrolne. Wczoraj wieczorem nie było jednak wiadomo, z kim i kiedy „Pasy” się zmierzą. Pierwotnie rywalami miały być Lokomotiw Moskwa i Levante, ale wszystko zależy od organizatora.

Od dwóch dni z zespołem trenuje bułgarski skrzydłowy Anton Karaczanakow i być może zadebiutuje wkrótce w meczu kontrolnym. Do zdrowia dochodzi Bartosz Kapustka, który nie mógł ostatnio wystąpić z powodu urazu.