Być mądrym i dobrym...

Być mądrym i dobrym...

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

Odznaczenie to jest inicjatywą architektów Anny Zabdyr-Jamróz i prof. Przemysława Szafera, natomiast laureatka wybrana została decyzją kilkuosobowej kapituły - są w niej przedstawiciele świata nauki, sztuki i biznesu - która chce corocznie honorować "wybitną osobowość skupiającą wokół siebie ludzi kultury, nauki i biznesu, których sercu i czynom najbliższy jest Kraków".

Pierwszy "Laur Krakowa XXI w." dla dr arch. Krystyny Styrny-Bartkowicz

 (INF. WŁ.) Wczoraj w południe, przy dźwiękach hejnału, w przepięknej scenerii wieży ratuszowej i niezwykle uroczystej atmosferze wręczono po raz pierwszy nowe odznaczenie "Laur Krakowa XXI w." - otrzymała je dr Krystyna Styrna-Bartkowicz. Bardzo ładną statuetkę autorstwa Janusza Wątora wręczał prezydent Krakowa prof. Andrzej Gołaś.
 Krystyna Styrna-Bartkowicz jest architektem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki Krakowskiej. Od kilku lat prowadzi wraz z prof. W. Zinem podyplomowe Studium Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki. Jest także redaktorem naczelnym pisma "Rezydencje". Studenci po prostu ją kochają, przyjaciele otaczają wiernie, od zawsze związana jest przyjaźnią z Piwnicą Pod Baranami, bywa na wernisażach, balach i koncertach. I - jak podkreślił wczoraj prof. Jerzy Vetulani - nigdy o nikim nie wyraża się źle... Gdyby zatem, na podstawie pierwszej nagrodzonej sylwetki pokusić się o określenie, kim mają być przyszli laureaci, to można by powiedzieć krótko, że ktoś mądry i dobry. Ktoś, kto dąży do sukcesu, pozostając szlachetnym.
 Wczorajsza uroczystość zgromadziła elegancki tłum gości z wymienionych środowisk. A laureatce obsypanej kwiatami i gratulacjami grał specjalnie Zespół Construktywny - Kapela i śpiewał Piotr Kuba Kubowicz z Piwnicy Pod Baranami.
BARBARA NATKANIEC

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo