Byli gracze Podhala znowu pojawili się na lodzie i...

Byli gracze Podhala znowu pojawili się na lodzie i przypomnieli swoim kibicom, jak kiedyś grali

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

Zdzisław Zaręba był dwukrotnym uczestnikiem mistrzostw świata Fot. Maciej Zubek

Zdzisław Zaręba był dwukrotnym uczestnikiem mistrzostw świata Fot. Maciej Zubek

HOKEJ. Nietypowy mecz odbył się na lodowisku w Nowym Targu. "Wspaniali 1" - "Wspaniali 2" 5-7
Zdzisław Zaręba był dwukrotnym uczestnikiem mistrzostw świata Fot. Maciej Zubek

Zdzisław Zaręba był dwukrotnym uczestnikiem mistrzostw świata Fot. Maciej Zubek

Zdzisław Zaręba był dwukrotnym uczestnikiem mistrzostw świata Fot. Maciej Zubek

"Wspaniali 1": Jarosław Furca, Krzysztof Zborowski (gościnnie), Bartłomiej Gaj, Artur Kret, Michał Marek, Kamil Korwin, Konrad Guzik, Tomasz Watychowicz, Michał Zwinczak, Grzegorz Wsół, Mateusz Leśniowski, Jakub Sięka, Szymon Pohrebny, Gabriel Jędrol, Mateusz Tylka, Dariusz Chowaniec.

"Wspaniali 2": Konrad Tobiasiewicz, Daniel Kachniarz (gościnnie), Bartłomiej Piotrowski, Bartłomiej Talaga, Mariusz Jagieła, Krzysztof Lipkowski, Robert Sięka, Przemysław Piekarz, Krzysztof Steliga, Michał Zubek, Andrzej Nenko, Zdzisław Zaręba, Maciej Rajski, Mateusz Smarduch, Piotr Tętnowski, Łukasz Batkiewicz, Mateusz Iskrzycki.

Z inicjatywy byłego zawodnika Podhala Artura Kreta w sobotę na nowotarskim lodowisku odbył się mecz, w którym naprzeciwko siebie stanęły zespoły złożone z byłych zawodników "Szarotek", jacy z różnych powodów przedwcześnie zakończyli kariery.

Tylko nielicznych z tej grupy z dalszej gry w hokeja wyeliminowały kontuzje. Zdecydowana większość zawiesiła łyżwy na "kołkach" przez niesnaski z działaczami czy trenerami. Wówczas nie widziano dla nich miejsca w drużynie, dziś - patrząc przez pryzmat olbrzymich problemów, z jakimi boryka się nowotarski hokej - przyjęto by ich z otwartymi rękoma. - Może by i serce chciało jeszcze raz posmakować prawdziwego hokeja, ale rozum podpowiada co innego. Każdy z nas już ułożył sobie życie. Zresztą wpierw mocno trzeba by było popracować nad kondycją. Brakuje "pary" w płucach i sił na 60 minut. Nie ma się jednak co dziwić. Ja wyszedłem na lód po 15 miesiącach przerwy. To musiało odbić się na formie fizycznej. Dla mnie hokej to już tylko zabawa - stwierdził Michał Zubek, były zawodnik m.in. Podhala, JKH Jastrzębie oraz Unii Oświęcim, który w wieku 19 lat zaliczył debiut w pierwszej reprezentacji Polski. Zresztą nie był on jedynym byłym reprezentantem, jakiego widzieliśmy w sobotnim meczu. Bartłomiej Piotrowski i Zdzisław Zaręba jeszcze nie tak dawno reprezentowali nasz kraj na mistrzostwach świata.

- Niebywałe, że nie tylko nowotarski, ale polski hokej pozwolił sobie na takie marnotrawstwo. Ci chłopcy są w najlepszym wieku do gry w hokeja. Zresztą widać, jak w dalszym ciągu sprawnie operują krążkiem. Oglądało się to spotkanie przyjemniej niż większość meczów w PLH - niedowierzał jeden z kibiców. Wśród obserwatorów byli i tacy, którzy snuli teorię, że z tymi zawodnikami, którzy pojawili się na tafli, MMKS Podhale mógłby skutecznie powalczyć o ekstraklasę.

Maciej Zubek

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo