O rezygnacji o. opata Eugeniusza Włodarczyka informowaliśmy ponad dwa tygodnie temu. Nowym przeorem- administratorem opactwa w Szczyrzycu został mianowany Dominik Chucher.
Przypomnijmy, że od ponad miesiąca na terenie Limanowszczyzny huczało od plotek na temat życia osobistego ojca opata Eugeniusza Włodarczyka. Osaczony nimi duchowny znalazł się w bardzo trudnej sytuacji i postanowił zrezygnować z funkcji. Pytany przez nas 18 lutego o powody rezygnacji, odpowiedział krótko: - Nie mogłem pomówień znieść, ścierpieć. Sprawa będzie w prokuraturze. Proszę do mnie nie dzwonić.
Obecny przeor-administrator opactwa w Szczyrzycu o. Dominik Chucher w latach 1999-2003 studiował w Gdańsku-Oliwie. W ostatnim czasie był wikarym w filii opactwa Cystersów w Henrykowie.
(TOP)