Były tuż za podium

(PAN)
Koszykówka. Koszykarki Mazowsza okazały się najlepsze w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dziewcząt. Turniej odbywał się w Jeleniej Górze.

W finale Mazowsze pokonało ekipę Dolnego Śląska 61:47. W meczu o trzecie miejsce Małopolska uległa Pomorzu 45:65. MVP mistrzostw została Magdalena Szymkiewicz (Pomorskie). W najlepszej piątce OOM zabrakło miejsca dla zawodniczek z naszego województwa.

Opiekunem reprezentacji Małopolski jest Michał Sumara, były koszykarz m.in. Unii Tarnów i Korony Kraków, który osiąga bardzo dobre wyniki z młodzieżą z Krakowa i Bochni. Jego zespół potrafił w półfinałowym turnieju rozgromić Podkarpacie 101:18! W zawodach finałowych tak łatwo już nie było.

Małopolanki w grupie zajęły drugie miejsce, gdyż po zwycięstwach z Łodzią 65:48 i Wielkopolską 61:54 przegrały z Pomorzem 55:63. W półfinale Małopolanki uległy Mazowszu 53:62, a następnie w meczu o trzecie miejsce ponownie Pomorzu. Dwa tygodnie wcześniej reprezentacja Małopolski chłopców zajęła w finałach OOM ostatnie, ósme miejsce.

W reprezentacji Małopolski, opartej na koszykarkach z Bochni, Krakowa i Nowego Sącza, występowały: Maria Pacyna, Magdalena Kuraś, Gabriela Czekaj, Zuzanna Dziadoń, Gabriela Górniak, Natalia Liszkowska, Ariadna Kuc, Aleksandra Kuczyńska, Magdalena Maksymowicz, Karolina Gródek, Aleksandra Jojczyk oraz Emanuela Lekka.