Cabaj w głównej roli

as
Cracovia: Cabaj - Wacek (46 Karwan), Skrzyński, Radwański - Pawlusiński (46 Joao Paulo), Wiśniewski (46 Baran), Kłus, Nowak - Giza (64 Kostrubała) - Bojarski, Moskała.

Bezbramkowy remis Cracovii na Cyprze z FK Mlada Boleslav

W drugim meczu sparingowym na Cyprze piłkarze Cracovii zremisowali 0-0 z FK Mlada Boleslav, czwartą drużyną ligi czeskiej, uczestnikiem tegorocznych rozgrywek o Puchar UEFA.

FK Mlada Boleslav, czołowa drużyna ligi czeskiej, prowadzona przez znanego trenera Duszana Uhrina postawiła Cracovii znacznie wyżej poprzeczkę niż w poprzednim kontrolnym meczu Rumunii.
Pierwsza połowa należała do Czechów, aktorzy mieli dwie bardzo dobre okazje, w jednym przypadku świetnie interweniował Marcin Cabaj. Pod koniec tej połowy dobrej okazji nie wykorzystał Moskała.
W drugiej odsłonie Cracovia zagrała lepiej, gra była wyrównana, ale lepsze okazje mieli Czesi. Dwa razy w sytuacjach sam na sam bronił Cabaj, który był najlepszym graczem "Pasów". Krakowianie też stworzyli okazje, ale nie wykorzystali ich Giza i Nowak.
-Pierwsza połowa wnaszym wykonaniu nie była dobra - powiedział nam trener Cracovii Stefan Majewski. -Rywal przeważał, my mieliśmy kłopoty zkonstruowaniem akcji ofensywnych. Wdrugiej odsłonie było już lepiej. Wsumie był todobry, szybki mecz, arywal bardzo wymagający.
Tym razem trener Majewski przeprowadził więcej zmian w zespole niż w meczu z Rumunami. W drugiej połowie na boisko weszli: Karwan, Joao Paulo, Baran. Ten ostatni zmienił Wiśniewskiego, który doznał w jednym ze starć niegroźnego urazu nogi. W 64 min pojawił się na boisku, w miejsce Gizy, Kostrubała, grał obok Kłusa jako defensywny pomocnik, a Baran bardziej w przodzie.
-Arek Baran jest pokontuzji, dlatego grał tylko 45 minut. Pozytywnie oceniam występ młodego Kostrubały. Najlepszym naszym graczem był unas napewno bramkarz Cabaj - powiedział Majewski.
-Dobrze, że dorozpoczęcia rozgrywek jest jeszcze trochę czasu, bo nie jestem zadowolony ze swojej formy. Brakuje wszystkiego po____trosze - powiedział samokrytycznie Piotr Giza.
Na najbliższe dni trener Majewski zaplanował trzy treningi dziennie, 20 lutego Cracovia zagra ostatni sparing na Cyprze z Lokomotivem Sofia.
Piotr Bania trenuje z kolegami, do wczoraj nie otrzymał żadnego sygnału z Żalgiris Wilno, gdzie był na testach. Nie ma żadnego kontaktu z Kameruńczykiem Kouemahą. Jego transfer do Cracovii jest już chyba nieaktualny.