Całe podium jest już zajęte

Tomasz Bochenek
Karol Linetty (z lewej) zdobył wczoraj zwycięską bramkę dla Lecha
Karol Linetty (z lewej) zdobył wczoraj zwycięską bramkę dla Lecha Grzegorz Dembiński
W dwóch ostatnich kolejkach sezonu - obie odbędą się w tym tygodniu - medale między sobą podzielą Lech, Legia i Jagiellonia.

Grupa mistrzowska
Lech Poznań1 (1)
Pogoń Szczecin0

Bramka: 1:0 Linetty 45+1.
Lech: Gostomski - Kędziora, Arajuuri, M. Kamiński, Kadar - Trałka, Linetty - Kownacki, Hamalainen (85 Keita), S. Pawłowski (90+2 Ceesay) - Sadajew (65 Jevtić).
Pogoń: Kudła - Frączczak, Golla, S. Murawski (77 Listkowski), Nunes - Matras, R. Murawski - Walski (46 Kun), Danielak (63 Wojtkowski), AkahoshiI - Zwoliński.
Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów: 27 538.

- W 70 minucie miałem ochotę poprosić sędziego, żeby zakończył ten mecz. Taka była presja. Gra nie wyglądała źle, ale skuteczność była naszą słabą stroną - stwierdził trener Lecha Maciej Skorża.

Poznaniacy utrzymali prowadzenie w tabeli po kapitalnej akcji Zaura Sadajewa i Szymona Pawłowskiego, wykończonej przez najlepszego na boisku Karola Linetty'ego.

Śląsk Wrocław1 (0)
Lechia Gdańsk 0

Bramka: 1:0 F. Paixao 77.
Śląsk: Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu - Hateley (56 Danielewicz), Hołota - F. Paixao, Machaj (61 Grajciar), Pich - M. Paixao.
Lechia: Budziłek - Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Grzelczak - Borysiuk, Łukasik (71 Możdżeń) - Makuszewski (85 Malbasić), Vranjes (80 Buksa), Nazario - Colak.
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 6986.

Najpierw poprzeczkę bramki Śląska ostemplował Stojan Vranjes, potem Mariusz Pawełek uratował zespół, broniąc w sytuacji sam na sam z Antonio Colakiem. - W pierwszej części nie odebraliśmy piłki na połowie przeciwnika - przyznał trener gospodarzy Tadeusz Pawłowski.

Tuż przed przerwą Flavio Paixao strzałem w poprzeczkę postraszył Lechię, a w II połowie... - Rywale chyba nie wytrzymali tempa, a my zaczęliśmy grać lepiej - analizował Pawłowski. Najlepszy na boisku był Robert Pich. To jego świetną centrę F. Paixao wykorzystał w 77 min.

Jagiellonia Białystok3 (2)
Górnik Zabrze2 (1)

Bramki: 1:0 Grendel 27 samob., 2:0 Tuszyński 29, 2:1 Pazdan 31 samob., 3:1 Romanczuk 79, 3:2 Skrzypczak 85.
Jagiellonia: Drągowski - Modelski, Madera, Pazdan, Straus - Romanczuk (83 J. Pawłowski, 89 Tarasovs), Grzyb - Dzalamidze, Gajos, Mackiewicz (82 P. Frankowski) - Tuszyński.
Górnik: Kasprzik - DanchI, Szeweluchin, Magiera - GergelI, R. Sobolewski (58 Przybylski), Grendel, JeżI (76 Piasecki), Madej (76 Iwan), Kosznik - Skrzypczak.
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 15 553.

- Górnik ma wielu doświadczonych piłkarzy, którzy lepiej operowali piłką, dłużej się przy niej utrzymywali, ale my zrobiliśmy to, co chcieliśmy - stwierdził Michał Probierz, trener Jagiellonii, która zapewniła sobie podium i grę w europejskich pucharach.

Grupa spadkowa
GKS Bełchatów1 (0)
Zawisza Bydgoszcz4 (2)

Bramki: 0:1 Mica 8, 0:2 Barisić 11, 1:2 Małkowski 60, 1:3 Barisić 63, 1:4 Świerczok 66.
Bełchatów: Zubas - Zbozień, Baranowski, Flis, Mójta - Rachwał, Witasik (42 Komołow) - Wroński (69 Prokić), Wacławczyk (69 Olszar), M. Małkowski - Piech.
Zawisza: Sandomierski - Wójcicki, Micael, Marić, Pulhac - MajewskijI, Drygas - B. Pawłowski (80 Smektała), Mica, Alvarinho (90+3 Denković) - Barisić (65 Świerczok).
Sędziował: Marcin Borski (Warszawa). Widzów: 2813.

Portugalczyk Mica po 11 minutach miał na koncie gola i asystę. - W moim odczuciu nie udało nam się zregenerować po intensywnym (poniedziałkowym - przyp.) spotkaniu w Chorzowie - analizował w sobotę Kamil Kiereś, trener GKS-u.
Gdyby sezon kończył się dziś, z ekstraklasą pożegnałyby się obie ekipy.

Górnik Łęczna0
Ruch Chorzów1 (0)

Bramka: 0:1 Kuświk 52.
Górnik: Prusak - Bielak, Szmatiuk, Bożić, MrazI - Pruchnik (88 Rudik), Nikitović - Cernych, T. Nowak, Sasin (59 Josu) - Hasani (70 Tanczyk).
Ruch: PutnockyI - Konczkowski, Grodzicki, Helik, Oleksy - Babiarz, Surma - Kowalski (88 Visnakovs), StarzyńskiI, Zieńczuk - Kuświk (90 Efir).
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 4209.

Ruch postawił na obronę i kontrataki. - Graliśmy kompaktowo, blisko siebie. Myślę, że to był klucz do zwycięstwa - ocenił Grzegorz Kuświk, strzelec jedynej, pięknej bramki.