Cele więzienne na świecie. W jakich warunkach żyją...

Cele więzienne na świecie. W jakich warunkach żyją więźniowie? Dosłowna klatka czy 5-gwiazdkowy hotel? GALERIA

a.w.

Gazeta Lubuska

Aktualizacja:

Gazeta Lubuska

cele więzienne, więzienie
1/11

Przejdź do
galerii zdjęć

©flickr / wikimedia commons

Jak wygląda życie za kratkami? Ludzka ciekawość nie zna granic. Przyjrzeliśmy się uważnie więzieniom na całym świecie. Czym się różnią? Niektóre z nich to kwadratowe klatki, w których gnieździ się po kilkanaście osób, inne wyglądają jak 5-gwiazdkowe hotele z własną toaletą, telewizorem i dostępem do play station. Zobacz więzienia w … krajach świata. Jak na tym tle wypada Polska?
Z badań Instytutu Badań nad Polityką Kryminalną (wynik z 2015) wynika, że na całym świecie w instytucjach karnych (aresztach, więzieniach zamkniętych, pół zamkniętych, otwartych) przetrzymywanych jest ponad 10,35 milionów osób.

Na przestrzeni 15 lat pomiędzy rokiem 2000 a 2015 liczba kobiet przebywająca w zakładach karnych zwiększyła się o ok. 50%, natomiast liczba więźniów mężczyzn o ok. 18%. Dane wskazują dobitnie na to, że liczna zakładów karnych powinna wzrastać proporcjonalnie do liczby więzionych, jednak nie zawsze tak się dzieje.Standardy więzienne w poszczególnych krajach świata różnią się od siebie,. W jednych normą może być lodówka w każdej celi i oferta edukacyjna dla osadzonych, w innych więźniowie będą mieszkali w kilkunastoosobowych celach i walczyli o papier toaletowy.

Ciele więzienne na świecie RÓŻNICE


Różnice pomiędzy krajami są zaskakujące a podział nie zawsze oczywisty. W Rosji służba więzienna ma ogromny autorytet a każdy ruch więźnia poza celą jest dokładnie wyreżyserowany, w Szwajcarii więźniowie przebywają w celach wyglądających jak pokoje hotelowe zaś w Norwegi wprowadzono więzienie bez celi, strażników i broni, gdzie więźniowie mieszkają w domkach na wyspie, pracują w porcie itd. Zobacz jak wyglądają cele więzienne na całym świecie. Jak wypada Polska?

ZOBACZ TAKŻE:


Komentarze (11)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kandydat Buda obieca wszystkim więzienie

. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Jak nie jak tak

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
I jeszcze nasrać!

Koniecznie nasrać! (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Nasrać i przyklepać

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
antifa

antifa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

Niech bedzie pochwalony Św. Ojciec Dyrektor, zawsze dziewica- w Trójcy Św. i w Moim Radiu Jedyny! Nazywam sie Dżesika, pochodzę z Mordów pod Białymstokiem w Podlaskiem. No jestem taka zwykła fajna...rozwiń całość

Niech bedzie pochwalony Św. Ojciec Dyrektor, zawsze dziewica- w Trójcy Św. i w Moim Radiu Jedyny! Nazywam sie Dżesika, pochodzę z Mordów pod Białymstokiem w Podlaskiem. No jestem taka zwykła fajna laska spod laska. Mam powabne nogi których nie golę bo to grzech śmiertelny przeciw Św. Stanisławowi Kostce, patronie nóg i kostek. Byłam wychowana przez moją moherową mamuśkę Violettę wraz z moją siostrunią Żanetką oraz braciszkiem Kevinem na wzorową katoliczkę ze Ściany Wschodniej która zawsze głosuje tylko na ZCHN lub PIS. Teraz od paru lat mieszkam w Bydgoszczy, na zepsutym moralnie Zachodzie Polski gdzie w dzień pracuje na chlebek jako kasjerka w Biedrze a w nocy na kiełbaskę na obwodnicy w lesie z koleżankami z Rumunii. Niesiemy naszym klientom z tirów chrześcijaństwo i nakłaniamy ich aby głosowali na PIS to dostaną 500 zloty na wódkę jak po pijaku stworzą nowe dzieci i przyszłych kiboli. Mój braciszek Kevin ma 18 lat ale ma już trójkę katolickich dzieci z trzema ultra- katolickimi Ladies które musi utrzymać ze zbierania złomu po nocach na torowiskach PKP więc 500 plus co miesiąc od Wielkiego Dobrodzieja Pana Prezesa jest dla niego Darem Niebios, wymodlonym za wstawiennictwem Św. Abp. Glempa i 7 świetych Dziewic. Akurat na dziewicach to się ten mój brat Kevin bardzo zna, wiele z nich to są bowiem powabne cichodajki. W niedzielę mam zawsze wolne bo dzien Święty trzeba zawsze swięcić więc idę do kościółka żeby leżeć tam na pokaz krzyżem i lizać marmurową posadzkę- chce tam chodzić bom w hipokryzji wychowana a poza tym co by moje sąsiadki z baraków powiedziały jakby mnie tam choć raz nie zobaczyły. Obgadały by mnie na całą dzielnicę że się stałam taka zbyt nowoczesna, że pewnie juz głosuję nawet na PO, na Żydów i masonów. Ale tak nie jest- nie po to mój pradziadek bohatersko mordował Żydów w stodole w Jedwabnem żebym ja teraz zdradzała nieśmiertelne ideje Narodowców, NSZ i ONR i była heretyczką europejska.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
500+ czy wiek emerytalny to sprawy, by regulowała je Konstytucja. =SOCJAL DO PLebSU

777 ELITARYZM KASStY POkroWI POLACTWA (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

TUSSEK MA TAKIE W DAVOss.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
777 przekręcam wyrazy bo jestem chora psychicznie

777 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

777 przekręcam wyrazy bo jestem chora psychicznie, ale ostatnio trochę mniej.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wd

w (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

Do najgorzych klatek trafi po wyborach "elyta" z PIS za lamanie prawa i konstytucji. Kuchcinski ty szmato katolicka juz sie toba zaopiekujemy!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
będą pełne

kotek jarka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

po wyborach


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
TAK

777 ELITARYZM KASStY POkroWI POLACTWA (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

PO wyBORach


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
777 przekręcam wyrazy bo jestem chora psychicznie

777 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

777 przekręcam wyrazy bo jestem chora psychicznie

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
W sam raz

pedalot (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

dla łódzkich pijanych burasów samochodowych. Cholerne zmotoryzowane bydło.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Liz d***

Rowerowy pederasto (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

:)

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo