Celna "główka" Mięciela

FIL
PIŁKA NOŻNA. W ostatnim meczu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, derbach Łodzi, Widzew przegrał u siebie z ŁKS 0-1. Widzew Łódź - ŁKS Łódź 0-1 (0-0)

0-1 Mięciel 84.

Sędziował Dawid Piasecki (Słupsk). Żółte kartki: Panka, Pinheiro, Grzelczak, Bieniuk - Kaczmarek, Łukasiewicz, Łabędzki, Wyparło. Czerwona kartki: Grzelczak 55 (za dwie żółte) - Pinheiro 90+4 (za kopnięcie Mięciela). Widzów 9500.

Widzew: Mielcarz - Bartkowski (90 Ben Radhia), Madera, Bieniuk, Dudu - Budka, Panka, Pinheiro, Ostrowski (85 Oziębała) - Dżalamidze (62 Okachi), Grzelczak.

ŁKS: Velimirovic - Salski (46 Romańczuk), Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek - Kascelan, Łukasiewicz, Nowak (82 Smoliński), Szałachowski (73 Bykowski) - Mięciel, Saganowski.

W pierwszej połowie meczu gra była nieciekawa. Najlepsze okazje dla Widzewa mieli Dżalamidze (strzelił obok słupka) i Budka (trafił w bramkarza), a dla ŁKS - Nowak (Mielcarz sparował piłkę na rzut rożny). W 54 min po faulu Grzelczaka na Kascelanie doszło do przepychanki z udziałem prawie wszystkich zawodników obu drużyn. Przerwa w grze trwała ponad minutę.

Jedynego gola w końcówce spotkania zdobył głową Mięciel po zagraniu Smolińskiego. Kibice ŁKS mogli go zobaczyć jedynie na telebimie na własnym obiekcie (na stadion Widzewa nie zostali wpuszczeni).

16. Cracovia 10 5 6-15

Mecze w 11. kolejce: 21 bm.: KGHM Zagłębie - Korona (18.00), Górnik - Ruch (20.30); 22 bm.: Jagiellonia - Bełchatów (13.30), Śląsk - Podbeskidzie (15.45), Lechia - Lech (18.00); 23 bm.: ŁKS - Wisła (14.30), Legia - Widzew (17.00); 24 bm.: Cracovia - Polonia (18.30).