Celują w "pudło"

Zab
Siatkarze Janiny Libiąż potrzebowali 56 minut, by pokonać 3-0 (21, 19, 13) zespół z Ryglic, który ostatnio był na fali wznoszącej.

Janina Libiąż w III lidze siatkarzy

- Trochę obawiałem się tego spotkania - przyznaje trener libiąskich siatkarzy Mateusz Drabik. - Przecież Ryglice wygrały ostatnio z Bobową, a to zawsze musi budzić respekt. Jednak nasze obawy okazały się bezpodstawne - przyznaje trener Janiny.
   Dominacja Janiny w całym spotkaniu nie podlegała dyskusji. W pierwszym secie gospodarze prowadzili: 9-4, 10-8, 16-14, a nawet 20-16. - Wynik pierwszej partii był trochę mylący - uważa trener Drabik. - Chłopcy zepsuli 8 zagrywek, uderzając niepotrzebnie z wyskoku. Na słabego przeciwnika wystarczy mocna, rotacyjna zagrywka i taką też zaczęliśmy stosować od początku drugiej partii - podkreśla szkoleniowiec libiążan.
   Mimo, że libiążanie traktowali przyjezdnych trochę ulgowo, nie przeszkodziło im to w kontrolowaniu sytuacji na parkiecie. W drugiej partii było: 7-2, 8-5, 12-9, 15-12, 19-14 i nawet 21-15.
   Ostatnia odsłona była najłatwiejsza. Janina prowadziła już 10-1 i 13-5. - Nie można jednak patrzeć bezkrytycznie na postawę chłopców w tym meczu. Zdarzały nam się drobne wpadki i zaraz po meczu o nich dyskutowaliśmy - podkreśla szkoleniowiec.
   Trenera Drabika cieszy jednak dobra forma jego podopiecznych. - Często wracam myślami do przegranych spotkań w tie-breaku z Hejnałem Kęty i Dunajcem Nowy Sącz. Gdybyśmy je wygrali, moglibyśmy się pokusić o grę w barażach. Nie ma jednak co rozdzierać szat. Żeby mieć miłe wspomnienia z tego sezonu, wypadałoby zająć na finiszu 3. miejsce. Stać nas na to, bo mamy jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Gorlicami. We wtorek zagraliśmy sparing z AZS Katowice. W sobotę podejmujemy u siebie Galę Trzebinia - kończy szkoleniowiec.
   Inne mecze: 1. Hejnał 12 23 34-10
2. Dunajec 12 22 32-11
3. Bobowa 12 20 28-16
4. Okocimski II 12 18 22-23
5. Janina 11 16 33-24
6. Grolice 11 14 13-24
7. Ryglice 12 14 10-31
8. Gala 12 14 10-32