Centralna Liga Juniorów. Progres lepszy od Cracovii, wygrana Wisły [ZDJĘCIA]

(PAN, ŻUK)
Centralna Liga Juniorów. Mecz Cracovia - AS Progres Kraków w Wołowicach
Centralna Liga Juniorów. Mecz Cracovia - AS Progres Kraków w Wołowicach Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Zespół Progresu Kraków był lepszy o jedną bramkę w spotkaniu z Cracovią. Z kolei Wisła w sześć minut odwróciła losy meczu w Białej-Podlaskiej.

W meczu Cracovia - Progres jedyny gol padł z rzutu karnego podyktowanego za faul na Gwieździe. - W meczach derbowych nieważny jest styl, a wynik - ocenił szkoleniowiec przyjezdnych Mateusz Miś. - Druga połowa była dużo lepsza, okazje mieli Kurek oraz Górecki, który był w sytuacji sam na sam z golkiperem, ale nie trafił w bramkę. Nie podwyższyliśmy wyniku, ale jesteśmy zadowoleni.
- Żal straconych punktów - jedyny gol padł z rzutu karnego, po błędzie - ocenił trener Cracovii Kordian Wójs. - Szkoda, że nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacji. To przesądziło, bo rywale poza karnym nie oddali celnego strzału. W tygodniu było widać, że chłopcy motywują się na takie derbowe spotkanie - znają się ze szkół, boisk. Zmiany na graczy rezerwowych tym razem nie przyniosły punktów.

Cracovia - Progres Kraków 0:1 (0:0)
Bramka:
Sikora 36 karny.
Cracovia: Sendorek - Zięba, Kajpust, Dukała, Janecki, Supryn, Żaba, Gorzeń (70 Malinowski), Tymoszuk (60 Czerlunczakiewicz), Sroka, Czarnecki.
Progres: Łyczko - Romuzga, Sikora, Ozga, Górecki - Pietrzyk, Szcząber (70 Hajduk), Linca, Radwanek (55 Stec) - Kurek, Gwiazda (88 Stąpała).

W meczu Wisły z Top 54 w Białej Podlaskiej krakowianie o pierwszej połowie pewnie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Po kontrataku stracili pierwszego gola, po wrzutce z rzutu wolnego - drugiego. - Moi podopieczni cały czas się uczą, a nastawienie mentalne do meczów jest jednym z ważniejszych elementów - mówi szkoleniowiec Wisły Mariusz Jop. - A niektórzy w ogóle nie byli przygotowani.

„Biała Gwiazda” wzięła sprawy w swoje ręce dopiero po zmianie stron. I w 6 minut całkowicie odwróciła losy spotkania. W 6 min Purcha bez przyjęcia uderzył piłkę i strzelił kontaktowego gola. , Następnie Porębski zagrał do Słomki, który znalazł się w klarownej sytuacji i nie dał bramkarzowi żadnych szans na obronę. Gospodarze byli jeszcze w szoku, gdy trzeciego gola zdobył ponownie Purcha, otrzymując piłkę od Słomki. - Mieliśmy jeszcze z pięć sytuacji po kontratakach, które mogły zakończyć się bramkami - informuje Jop.

Top 54 Biała Podlaska - Wisła Kraków 2:3 (2:0)
Bramki dla Wisły:
Purcha 54, 60, Słomka 58.
Wisła: Buryło - Peterka (78 Wyjadłowski), Laskoś, Stawowy, Korczyk - Grzybek (60 Świętek), Skrzypniak (46 Rak), Skórski, Potrębski, Słomka - Banik (46 Purcha).

W innych meczach Centralnej Ligi Juniorów:
Stal Mielec - Korona Kielce 1:0, Jagiellonia Białystok -Polonia Warszawa 0:0, UKS SMS Łódź - Znicz Pruszków 2:1, GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 0:3, Motor Lublin - Resovia 3:1.