Centralna Liga Juniorów U-17. Porażka Hutnika na własnym boisku w derbach Krakowa z Cracovią

Jerzy Filipiuk
Mecz Centralnej Ligi Juniorów U-17 Hutnik Kraków - Cracovia
Mecz Centralnej Ligi Juniorów U-17 Hutnik Kraków - Cracovia Facebook Hutnik Kraków - Nowy Hutnik 2010
W piłkarskim meczu 2. kolejki rundy wiosennej grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-17 - derbach Krakowa - Hutnik przegrał na własnym boisku z Cracovią 1:2.

Mecz dostarczył sporo emocji, obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Hutnik po niespodziewanym zwycięstwie w derbach Krakowa przed tygodniem (2:1) tym razem musiał uznać wyższość innego lokalnego rywala, który zagrał przede wszystkim skuteczniej.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 1 min, gdy po rzucie rożnym Kacper Wolicki główkował w poprzeczkę. Potem Adrian Obrzud usiłował z daleka zaskoczyć daleko wysuniętego od bramki Filipa Kramarza, ale po jego strzale piłka przeleciał obok słupka.
Pierwszego gola dla Cracovii uzyskał w pierwszej połowie spotkania Wiktor Łuczyk, który po zagraniu Macieja Mrozika wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Po przerwie obraz gry był podobny. Wynik podwyższył strzałem z 5 metrów Mrozik, wieńcząc akcję, w której piłkę najpierw dośrodkował Adam Kapusta, a potem zgrał Aleksander Ptak. Gospodarze do końca meczu dążyli do odrobienia strat, ale udało im się tylko zmniejszyć rozmiary porażki po rzucie karnym wykonanym przez Dawida Maja (zdobył wyrównującego gola w meczu z Wisłą), a podyktowanego za faul Nikodema Wszołka. Dwie inne okazje miał Mateusz Zębala.

Hutnik Kraków - Cracovia 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Łuczyk 35, 0:2 Mrozik 60, 1:2 Maj 84 karny.
Hutnik: Witek - Ozimek (86 Kowalczyk), Wolicki, Królikowski, Maj (86 Kogut) - Obrzud, Łapczyński (86 Stolarczyk), Wielecki, Godfrejów (46 Kowalczyk) - Pietras (63 Bogacz) - Zębala.
Cracovia: Kramarz - Hyla, Wszołek, Kolec, Kociołek - Kapusta (70 Kęska), Łuczyk, Tkachuk, Zakrzewski, Mrozik (75 Konieczny - Ptak.