Centralna Liga Juniorów U-18: porażka Cracovii z Zagłębiem Lubin

Jerzy Filipiuk
Trener Cracovii Kordian Wójs
Trener Cracovii Kordian Wójs Andrzej Banaś
Piłka nożna. W meczu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 Cracovia przegrała na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 0:2.

"Pasy" doznały piątej porażki w tym sezonie, w tym drugiej u siebie (poprzednio 25 sierpnia 3:5 z Koroną Kielce) i coraz mocniej okupują się w dolnej części tabeli.

- To był mecz do wygrania. Mieliśmy bowiem wiele sytuacji do strzelenia bramek - podkreślił trener Cracovii Konrad Wójs.

W pierwszej połowie spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Mało było sytuacji podbramkowych. Goście uzyskali prowadzenie w 17 minucie z rzutu karnego, egzekwowanego przez Czubana, a podyktowanego za przypadkowe zagranie ręką przez Śmigielskiego.

Gospodarze kilkanaście minut później mogli doprowadzić do wyrównania, gdyż sędzia po raz drugi podyktował "jedenastkę", tym razem za faul na Biernacie. Rzut karny fatalnie jednak wykonał Bała. Uderzył piłkę na wysokości bramkarza, który zdołał ją sparować. Gola próbowali zdobyć także Biernat i Zaucha. Również bez powodzenia.

W drugiej połowie meczu nie mający już nic do stracenia krakowianie ruszyli odważniej do ataku. Mieli dużą przewagę, zapchnęli lubinian do defensywy, ale znowu razili brakiem skuteczności. Okazji do wyrównania nie wykorzystali Kruppa, Bracik, Zaucha (w tym w sytuacji sam na sam z bramkarzem), Bała, Biernat i Rakoczy.

W 73 minucie czerwoną kartkę zobaczył Santos, który zastąpił Zauchę. Faulowany Brazylijczyk stanął na twarz rywalowi. Gospodarze drugiego gola stracili w doliczonym czasie gry, gdy Białek wykorzystał podanie między dwóch stoperów i przelobował Majchrowicza.

Cracovia - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Czuban 17 karny, 0:2 Białek 90+4.

Cracovia: Majchrowicz - Zięba, Kruppa, Bracik, Śmigielski - Biernat (85 Równicki), Kafel, Rakoczy, Wojtuszek (80 Stasz), Zaucha (70 Santos) - Bała (60 Stachera).