Maciej Pietrasik
Gwarej Zabrze zremisował 0:0 z Escolą Varsovia Warszawa w meczu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Lucyna Nenow / Polska Press
Centralna Liga Juniorów U-18. Piłkarze Wisły Kraków we wcześniejszych ośmiu meczach tylko dwa razy zaznali goryczy porażki w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Teraz niespodziewanie przegrali po raz trzeci, ulegając na wyjeździe Lechowi Poznań. "Biała Gwiazda" pozostała jednak liderem, bo przełożono hit ostatniej serii gier między Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa. Jeśli chodzi o dolną część tabeli, to festiwal strzelecki urządzili sobie zawodnicy Arki Gdynia.

Do tej pory Lech Poznań nie spisywał się w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18 na miarę oczekiwań. Zazwyczaj młodzi piłkarze "Kolejorza" należeli do ligowej czołówki, jednak tym razem grają w kratkę, a efektem jest miejsce w dolnej połowie tabeli. To, że jednocześnie potrafią napsuć krwi faworytom, udowodnił niedzielny mecz z Wisłą Kraków. Bramka Adriana Ratajczyka sprawiła, że piłkarze z Poznania wygrali 1:0 z dotychczasowym liderem, Wisłą Kraków. Mimo to "Biała Gwiazda" zachowała jednak pierwszą lokatę.

Spotkania pozostałych drużyn z ligowej czołówki zostały bowiem przełożone. W innym terminie odbędą się mecze Śląska Wrocław z Legią Warszawa, Korony Kielce z Zagłębiem Lubin oraz Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze.

W dużo lepszych humorach od Wisły są piłkarze innego z krakowskich zespołów, czyli Cracovii. "Pasy" na własnym terenie okazały się wyraźnie lepsze od UKS-u SMS-u Łódź. Dzięki temu wskoczyły na piąte miejsce ze stratą dwóch punktów do "Białej Gwiazdy", ale podobnie jak Śląsk, Zagłębie i Legia, mają jeszcze przed sobą zaległe spotkanie.

Zdecydowanie najwięcej goli padło w miniony weekend w Gdyni. Arka rozgrywała bardzo ważny mecz z Hutnikiem - oba zespoły znajdowały się w dolnych rejonach tabeli, uwikłane w walce o utrzymanie. Piłkarze z Trójmiasta nie pozostawili żadnych wątpliwości co do tego, komu należą się trzy punkty. Rozbili rywali aż 7:1. Bohaterem spotkania został Kacper Skóra. Już w trzeciej minucie otworzył wynik, po nieco ponad kwadransie miał na koncie hat-tricka, a w 88. minucie zdobył czwartego gola i ustalił rezultat.

Dużo mniej działo się w spotkaniu innych drużyn z końca stawki - Gwarek Zabrze bezbramkowo zremisował z Escolą Varsovia Warszawa. Jedna bramka wystarczyła natomiast Pogoni Szczecin do przywiezienia trzech "oczek" z Białegostoku. O wszystkim zdecydowało trafienie Michała Samborskiego z szóstej minuty.

Oto wyniki 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18:

Arka Gdynia - Hutnik Kraków 7:1 (5:0)
Kacper Skóra 3', 6', 16', 88', Mateusz Trela 14', 70', Dominik Rusnak 39' (k.) - Alan Piskorz 54'

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
Michał Samborski 6'

Cracovia - UKS SMS Łódź 3:1 (2:0)
Jakub Myszor 39', Jakub Gut 45', Jakub Góralczyk 50' - Wiktor Miłoński 90'

Gwarek Zabrze - Escola Varsovia Warszawa 0:0 (0:0)

Lech Poznań - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
Adrian Ratajczyk 28'

W najbliższy weekend drużyny z czołówki tabeli zmierzą się z niżej notowanymi rywalami. Wisła Kraków spróbuje się zrehabilitować po ostatniej wpadce w meczu z będącą w strefie spadkowej Koroną Kielce. Śląsk wybierze się do Warszawy na spotkanie z Escolą Varsovia, Zagłębie Lubin zmierzy się w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem, a Cracovia pojedzie do Sopotu, gdzie swoje mecze rozgrywają młodzi zawodnicy Lechii Gdańsk. Na późniejszy termin przełożono na razie jedynie spotkanie Legii Warszawa z Arką Gdynia.