Centralna Liga Juniorów U-19. Jagiellonia - Arka Gdynia 2:1. Kiks, strata bramki, szybka reakcja i zwycięstwo

Wojciech Konończuk
Juniorzy Jagiellonii odnieśli cenne zwycięstwo z Arka Gdynia
Juniorzy Jagiellonii odnieśli cenne zwycięstwo z Arka Gdynia jagiellonia.pl
Jagiellonia Białystok odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Żółto-Czerwoni pokonali u siebie 2:1 Arkę Gdynia, a ich bohaterem został Maksim Konanow, który strzelił oba gole. Drużyna ze stolicy Podlasia awansował a tabeli na szóste miejsce i ma niewielką stratę do ligowego podium.

Mecz rozpoczął się dla Jagiellonii bardzo niefortunnie. Już w 7. minucie bramkarz gospodarzy Jakub Suchocki próbował dryblować, ale jego intencje przewidział Adrian Jurkiewicz i Arka objęła prowadzenie.

Żółto-Czerwoni zareagowali na kiks swego golkipera w najlepszy możliwy sposób. Kilkadziesiąt sekund później przeprowadzili akcję prawa stronę, w polu karnym do piłki dopadł Maksim Konanow i dał Jadze wyrównanie. Ten sam zawodnik w 59. minucie celnie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przesądzając losy potyczki.

- Chłopcy włożyli kawał sił w to spotkanie. Trzeba też podkreślić bardzo dobre zmiany. Zawodnicy, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie dobrze weszli w ten mecz. Mamy w kadrze 25 naprawdę świetnych piłkarzy, którzy ciągną ten wózek w jednym kierunku. Z tego biorą się i ładna gra i dobre wyniki w rundzie rewanżowej. Miło się na to patrzy - komentuje w klubowych mediach trener juniorów Jagiellonii Marek Wasiluk.

W 27. kolejce Jagiellończycy zagrają 12 maja na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

WYNIKI 26. KOLEJKI

• Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Adrian Jurkiewicz (7), 1:1 - Maksim Konanow (9), 2:1 - Maksim Konanow (59).
  • Jagiellonia: Suchocki - Lipiński (58. Ptasiński), Kruszewski, Krasiewicz, Leopold (51. Koj), Kozłowski, Mazurek (71. Cholewa), Pawelczyk (58. Chilmon), Pietuszewski, Drygiel (58. Jaruzel), Konanow (81. Pysz).
  • Widzew Łódź - Odra Opole 3:5, Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:0, Pogoń Szczecin - Cracovia Kraków 1:0, Legia Warszawa - MKS Polonia Warszawa 2:2.
  • 4 maja (sobota): Warta Poznań - Wisła Kraków (godz. 11), Korona Kielce - Zagłębie Lubin (11).
  • 5 maja (niedziela): Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa (12).