Centralna Liga Juniorów. Zwycięstwo i awans Cracovii do półfinału mistrzostw Polski

Jerzy Filipiuk
Andrzej Banaś
Piłka nożna. W meczu 29., przedostatniej kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U-19 Cracovia wygrała na własnym boisku z MOSP Białystok 3:0 i zapewniła sobie prawo występu w półfinale mistrzostw Polski.

„Pasy” kontynuują znakomitą serię. W rundzie wiosennej spisują się rewelacyjnie. W ostatnich dwunastu meczach odniosły dziesiąte zwycięstwo (ponadto dwukrotnie zremisowały).

Wszystkie gole zdobyły po stałych fragmentach gry. Pierwszego uzyskał Pik po rzucie rożnym i odbiciu się piłki od słupka. Drugiego strzelił Kajpust głową także po kornerze. Wynik meczu ustalił Strózik strzałem z rzutu wolnego.

Wygrana Cracovii byłaby okazalsza, gdyby w pierwszej połowie dogodne sytuacje wykorzystali, i to nie jedną, Bator i Wiśniewski, a w drugiej - Strózik, Ochman, Pik i Wiśniewski.

- Mogliśmy wygrać nawet 8:0 lub 9:0, ale zwłaszcza po przerwie zabrakło nam skuteczności. Kanacha zmieniłem, bo miał problem ze stawem kolanowym – mówi trener Cracovii Kordian Wójs.

Cracovia – MOSP Białystok 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Pik 16, 2:0 Kajpust 36, 3:0 Strózik 45+1.