Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Leczenia Chorób Piersi z międzynarodowym certyfikatem

Iwona Krzywda
Iwona Krzywda
W krakowskim ośrodku rocznie operowanych jest ok. 400 kobiet
W krakowskim ośrodku rocznie operowanych jest ok. 400 kobiet fot. Andrzej Banaś
Międzynarodowe Towarzystwo Senologiczne przyznało Centrum Leczenia Chorób Piersi, działającemu w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim, status jednostki „Breast Unit”. Oznacza to, że oferuje ono zintegrowany system diagnostyczno - leczniczy. To pierwszy tego rodzaju ośrodek w regionie.

- Dla nas to ogromne wyróżnienie i wielki sukces. Zależało nam, żeby stworzyć taki sposób udzielania świadczeń, który wyjdzie poza granice jednej kliniki czy oddziału i będzie stawiał w centrum uwagi pacjenta - mówi Barbara Bulanowska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego.

Centrum Leczenia Chorób Piersi funkcjonuje w uniwersyteckiej placówce od maja ubiegłego roku. Pacjentki, które trafiają pod opiekę ośrodka mogą liczyć na kompleksową i szybką diagnostykę oraz koordynowane leczenie. Na miejscu pracują chirurdzy, onkolodzy kliniczni, ginekolodzy, radiolodzy i radioterapeuci. To duże ułatwienie dla chorych kobiet, które nie muszą pomocy dla siebie szukać na kilku różnych oddziałach. Centrum oferuje również opiekę psychologa, chirurga plastycznego wykonującego rekonstrukcje piersi oraz fizjoterapeutów.

- Istotą tego pomysłu jest ścisła współpraca lekarzy różnych specjalności. Zależy nam, żeby kobieta, która dowiaduje się, że ma raka, nie była pozostawiona sama sobie - tłumaczy dr n. med. Paweł Basta, zastępca koordynatora Centrum.

Pracę zespołu uniwersyteckiego ośrodka doceniło Międzynarodowe Towarzystwo Senologiczne. Po przeprowadzonym audycie Komisja Akredytacyjna potwierdziła, że Centrum spełnia światowe standardy świadczeń i przyznała mu status pełnoprawnej jednostki „Breast Unit”, oferującej zintegrowany system diagnostyczno -leczniczy chorób raka piersi.

W krakowskim „Breast Unit” rocznie leczonych jest ok. 400 pacjentek z rozpoznanym nowotworem. Większość to mieszkanki Małopolski, ale z pomocy uniwersyteckich specjalistów korzystają również pacjentki z sąsiednich województw - śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski