Charlie Rowley i Dawn Sturgess zostali otruci nowiczokiem....

Charlie Rowley i Dawn Sturgess zostali otruci nowiczokiem. Anglicy odwiedzili dzień wcześniej Salisbury, w którym otruto Sergieja Skripala

Zdjęcie autora materiału

Tomasz Dereszyński

Polska

Aktualizacja:

Polska

Źródło: RUPTLY

Mężczyzna i kobieta, których znaleziono nieprzytomnych w Amesbury w Wielkiej Brytanii, zostali wystawieni na działanie nowiczoka - tej samej substancji, która spowodowała otrucie byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala - informuje BBC News.
Para, Charlie Rowley (45 lat), i Dawn Sturgess (44 lata), zachorowała w domu w Amesbury w sobotę i pozostaje w stanie krytycznym. Policja twierdzi, że - jak na razie - u nikogo innego nie zanotowano podobnych objawów.

CZYTAJ TAKŻE: Otrucie Siergieja Skripala i jego córki Julii. Lekarze: Byliśmy przekonani, że oni tego nie przeżyją

Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Sajid Javid zwołał w czwartek posiedzenie nadzwyczajnej komisji rządu pod kryptonimem Cobra - podaje BBC News.

Jak dodaje serwis, Charlie i Dawn spędzili piątkowe popołudnie i wieczór odwiedzając sklepy w Salisbury, w mieście, w którym zostali otruci Siergiej Skripal i jego córka Julia. Z Amesbury do Salisbury to raptem 10 kilometrów.

CZYTAJ TAKŻE: Julia Skripal, córka byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala: "Na razie nie chcę korzystać z usług ambasady Rosji"

Ojciec Dawn powiedział reporterom BBC News, że o ataku nowiczokiem na córce dowiedział się z telewizji.

Nowiczok to bojowy środek trujący o działaniu paralityczno-drgawkowym wynaleziony jeszcze w czasach Związku Radzieckiego. W marcu 2018 r. Wielka Brytania oskarżyła Rosję o użycie nowiczoka do otrucia byłego rosyjskiego szpiega, Sergieja Skripala i jego córki, Julii.

POLECAMY:


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
sprytna ale okrutna zagrywka

Spoko (gość)

Zgłoś naruszenie treści

dopóki ich nie zaboli porządnie i osobiście będą robić to dalej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo