Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chcę wiedzieć. Miłość nie wyklucza

Marcin Mamoń
Andrzej Banas / Polska Press
Trzy dni i noce płonęły rzymskie ogrody, pałace i bazyliki, gdy wieczne miasto zdobyli barbarzyńcy. Gwałcili, mordowali, uprowadzali szlachetnie urodzone kobiety, grabili skarby i bezcenne księgi. Najbardziej jednak pragnęli zostać Rzymianami. Udało się dopiero w drugim czy trzecim pokoleniu, ale nie uratowało to starego świata.

Gdy kilka lat temu na Bliskim Wschodzie powstało Państwo Islamskie, wiele młodych kobiet, często pochodzących z tzw. dobrych domów uciekło do Syrii i Iraku, by tam, wbrew zdrowemu rozsądkowi, wyjść za mąż za bojowników islamskich i rodzić im synów - przyszłych bojowników Allaha. Radykalny islam dla wielu z nich stał się symbolem kontestacji wobec zepsutego świata Zachodu a bojownicy za wiarę uosabiali prawdziwych mężczyzn, o których coraz trudniej na ulicach Berlina, Paryża czy Londynu. Męscy, przystojni o wyrazistych poglądach w kontrze do świata skolonizowanego przez tzw. metroseksualnych chłopców - wrażliwych i skłonnych do empatii, skupionych na własnej cielesności. Co z tego, że bojownicy ISIS przejawiali nierzadko skłonności do okrucieństwa, jeśli byli sexy, bardziej niż mili chłopcy na hulajnogach.

Rzym upadł zdaniem Petera Heathera, autora epokowego dzieła “Upadek Cesarstwa Rzymskiego” nie dlatego, że był niewydolny militarnie czy gospodarczo, lecz gdy radykalnie zmieniła się sytuacja geopolityczna, gdy nadeszli barbarzyńcy niosący obce języki i obyczaje. Na ich czele szli wojownicy, a ci, co oczywiste, byli płci męskiej. Wojna wciąż to głównie męskie zajęcie. Wystarczy obejrzeć zdjęcia z polsko-białoruskiej granicy. To mężczyźni a nie kobiety ani dzieci niszczą zasieki i przedzierają się do UE.

Wędrują z Bliskiego Wschodu, Azji, z Indii i Afryki. Idą z planety Islam, gdzie mężczyzn jest znacznie więcej niż kobiet. Rekordzistą są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na każde 100 kobiet przypada tam 274 mężczyzn. W Europie, Polsce, gdzie chłopcy zastąpili mężczyzn, kobiety mają więc prawo kontestować taki stan rzeczy i szukać oparcia na męskim ramieniu.

W minioną niedzielę w centrum Warszawy odbyła się manifestacja solidarności z uchodźcami zorganizowana przez ponad 30 grup feministycznych. Zakończyła się, nomen omen, na rondzie Praw Kobiet.

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski