Chcieli godnie się pożegnać

(WOJT)
Zespół Nawoja Nawojowa zajął ostatnie miejsce i spada do klasy B
Zespół Nawoja Nawojowa zajął ostatnie miejsce i spada do klasy B Fot. Adrian Maraś
Klasa A Nowy Sącz. W ostatnim meczu sezonu zdegradowany Nawoj postawił się drużynie z 2. miejsca

Zdegradowany z klasy A zespół Nawoja chciał godnie pożegnać się ze swoimi kibicami i postawił Hartowi wysoko poprzeczkę.

Pierwsza połowa była wyrównana. Okazje bramkowe zespoły wypracowały dopiero po zmianie stron. W 49 min Hajduga otrzymał świetne prostopadłe podanie i pokonał Drąga. W 76 min Jamrozowicz ujrzał źle ustawionego Pawłowskiego i go przelobował. Po chwili dwa trafienia zanotował Kociołek.

Gdy wydawało się, że to załamie gospodarzy, G. Kulpa poderwał swój zespół do ataku i zmniejszył rozmiary porażki. Na wyrównanie zabrakło już Nawojowi czasu.

lks ubiad - grybovia grybów 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 J. Baran 28, 2:0 Nowak 89, 3:0 Nowak 90.

Ubiad: M. Bajdel - K. Bajdel (70 Nowak), R. Baran, J. Baran, Bielak - BogdanowiczI (55 Matusik), Karpiak, Michalik, Poręba - Śliwa, Sromek.

Grybovia: Burnagiel - Cisowski (67 Durlak), Głąb (80 Gągor), Hajduk, Horowski - M. Kiełbasa, J. KiełbasaI, Malinowski (46 OlejnikI), Niepsuj - Obrzut (82 Gliński), Radzik.

Sędziował: Jan Horowski (Nowy Sącz).

Widzów: 50.

W starciu zespołów ze środka tabeli pewne zwycięstwo gospodarzy, choć do ostatnich minut nie zapowiadało się, że będzie ono aż tak okazałe. W 28 min co prawda J. Baran pokonał Burnagla, ale w kolejnych minutach obydwa zespoły stwarzały sobie sytuacje mogące zakończyć się bramkami.

W końcówce spotkania Grybovia mocniej zaatakowała, chcąc doprowadzić do wyrównania, ale dwukrotnie naraziła sie na kontry rywali. Wprowadzony w trakcie meczu Nowak w 89 min znalazł sposób na golkipera gości, a po chwili zrobił to jeszcze raz.

dąbrovia wielogłowy - luks korzenna 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Kantor 25, 0:2 Szczerba 40, 0:3 Dobosz 60.

Dąbrovia: Rosiek - J. Bogdanowicz, M. Bogdanowicz, Bomba, Cisowski - Fałowski, Hedwig, Piękoś, Płachta -Sułkowski, Ziółkowski (65 Kuźma).

Korzenna: Dźwigniewski - Dudek, Bajorek, Mróz, J. Kantor - Wielgus, M. Kantor, Szambelan (70 Olchawski), Baczyński (80 Grząbel) - Dobosz, Szczerba (82 Woliński).

Sędziował: Jarosław Kocańda (Nowy Sącz).

Widzów: 20.

W 25 min Kantor strzelił na 0:1 w sytuacji sam na sam. W 40 min Szczerba po podaniu Wielgusa trafił do siatki. Po godzinie gry Dobosz ustalił wynik.

Wyniki pozostałych spotkań: Zawisza Rożnów - Ogniwo Piwniczna 3:2 (1:0), Victoria Witowice Dolne - Sokół Stary Sącz 0:5 (0:3), Orzeł Ptaszkowa - Amator Paszyn 3:3 (1:1), Górka Szczereż - Zyndram Łącko 1:1 (1:0), Budowlani Jazowsko - LKS Świniarsko 0:4 (0:2).