Chcieli wygrać na stojąco

zab
Trudny początek sezonu w III lidze siatkarzy ma Kłos Olkusz. Po falstarcie w Kętach podopieczni Adriana Panasiuka polegli we własnej hali z Dobrym Wynikiem Kraków 1-3. Pierwszego seta w tym sezonie już wygrali, więc może następnym razem przyjdzie kolej na zwycięstwo...

Druga porażka z rzędu Kłosa Olkusz w III lidze siatkarzy

- Nie zwykłem komentować pracy arbitrów, ale tym razem nie mogę się powstrzymać od tego, by powiedzieć, że pierwsze dwa sety były prowadzone bardzo słabo - _mówi trener olkuszan Adrian Panasiuk. - _Sędzia czepiał się naszego libero, że jego koszulka zlewała się zpozostałymi zawodnikami natomiast nie raczył zauważyć, że drużyna przeciwna miała koszulki wtrzech kolorach - dodaje szkoleniowiec.
Adrian Panasiuk przyczyn porażki szukał jednak przede wszystkim u swoich zawodników. - W____pierwszych dwóch odsłonach zawodnicy mało się ruszali - uważa szkoleniowiec. - Nie widziałem, by ktoś rzucił się do piłki. Nikt nie chciał się położyć, a____na wyprostowanych nogach wygrać się nie da. Jeśli ktoś się trochę pogimnastykował, pozostali też się trochę ruszyli - _dodaje szkoleniowiec.
Trzecią partię olkuszanie wygrali spokojnie, mogąc się przekonać, że szkoleniowiec nie dlatego wytyka zawodnikom błędy, by uprzykrzyć im życie, lecz po to, żeby ich gra wyglądała lepiej. - _Emocjonujący był czwarty set
- uważa Adrian Panasiuk. - Robiąc cztery punkty z____rzędu zbliżyliśmy się do przeciwnika na punkt. Była końcówka partii, więc szkoda, że nie udało nam się skończyć kolejnej akcji, bo zamiast remisu rywale odskoczyli nam na dwa punkty, nie dając sobie wydrzeć już takiej zaliczki - dodaje szkoleniowiec.
Adrian Panasiuk nie miał pola manewru w środku pola, więc to także mogła być jedna z przyczyn porażki. - WKętach ten zawodnik zagrał niezłe spotkanie, więc zastanawiam się skąd taka niekorzystna zmiana wprzeciągu zaledwie tygodnia - analizuje szkoleniowiec.
Następne spotkanie olkuszanie zagrają w Gorlicach.
Inne mecze: Sokół Tarnów - Gorlice 2-3; Wanda Kraków - Dwunastka Kraków 3-1; Politechnika Krakowska - Dunajec Nowy Sącz 3-0. **Pauzowała: **Bobowa.