Chełmek. Nowy żłobek ma dopiero fundamenty a od stycznia...

Chełmek. Nowy żłobek ma dopiero fundamenty a od stycznia znajdą w nim opiekę maluchy

Zdjęcie autora materiału

Małgorzata Gleń

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Chełmek. Nowy żłobek ma dopiero fundamenty a od stycznia znajdą w nim opiekę maluchy
1/5
przejdź do galerii

©Sławomir Kowalski

Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus wysłał do mieszkańców pismo, w którym informuje o postępach prac związanych z budową żłobka w Chełmku. Zwraca się w nim z prośbą o informację, od kiedy rodzice będą chcieli posłać do niego swoje pociechy. Realnym terminem otwarcia placówki wydaje się styczeń 2019 r.
Zobacz galerię
- Otwarcie tak ważnego dla całej gminy obiektu wymaga przeprowadzenia całego procesu inwestycyjnego ze szczególną troską o zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu dzieci, które będą tam spędzały swój czas - tłumaczy Andrzej Saternus.

Styczeń to już kolejny termin otwarcia żłobka. Wcześniej zapowiadano, że będzie gotowy od września br.

Kilkumiesięczny poślizg wynika z tego, że urząd nie mógł znaleźć firmy gotowej do podjęcia się prac. Udało się to w drugim przetargu. Inwestycja ma kosztować 2,3 mln zł z czego ponad 970 tys. zł to dofinansowanie z programu Urzędu Wojewódzkiego „Maluch+”.

W planowanym żłobku znajdzie swoje miejsce 48 dzieci w wieku od 12 miesięcy do trzech lat. Stanie przy ul. Brzozowej w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola oraz szkoły podstawowej. Będzie miał własne podwórko.

- To zdecydowanie poprawi sytuację rodziców, którzy chcą podjąć pracę po urodzeniu dziecka - dodaje burmistrz.

Na przełomie września i października zostanie powołany dyrektor placówki, który przeprowadzi rekrutację kadry i nabór dzieci do żłobka. Ustalone zostaną także opłaty, których wysokość nie powinna odbiegać od opłat wnoszonych przez rodziców w tego typu placówkach.

Rodzice, którzy chcą posłać dziecko do tej placówki, powinni zgłosić ten fakt w urzędzie gminy najlepiej do 15 sierpnia.

Taką informację można wysłać pocztą elektroniczną na adresy mejlowe: anmika@chel-mek.pl i alekawa@chelmek.pl lub pisemnie złożyć wniosek na dzienniku podawczym Urzędu Miejskiego w Chełmku przy ul. Krakowskiej 11, z podaniem imienia i nazwiska rodziców, imienia dziecka, adresu zamieszkania, numeru telefonu oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji do żłobka. Ważne jest też podanie informacji, od kiedy dziecko miałoby chodzić do żłobka.

Budynek będzie modułowy, parterowy. Zgodnie z planem będzie miał 333 km kw. podzielonych na 18 pomieszczeń, w tym m.in. szatnię, sale dla dzieci, toalety, pomieszczenia gospodarcze i wózkownię.

Część mieszkańców Chełm-ka, którzy widzieli projekt, mówi o nim: kontener. Tak wygląda, ale to będzie stały obiekt. W tej chwili powstają fundamenty.

- Niedługo przyjadą ściany z półfabrykatów. Dzięki temu powstanie szybko. Dzieci w środku będą mieć dobre warunki - zapewnia burmistrz.ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 3. Co to jest dziopa?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo