Chelsea ucieka rywalom, a Mourinho się nie cieszy

(FIL)
Anglia. Obrońca tytułu Manchester City z wielkim trudem zaled­wie zremisował u siebie z Hull 1:1 i ma już 7 punktów straty do lidera – Chelsea Londyn.

„Obywatele” do przerwy oddali tylko jeden celny strzał, a rywale zrewanżowali się „główką” w poprzeczkę i golem. Po przerwie podkręcili tempo gry, ale długo byli nieskuteczni. Dopiero w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego trafił James Milner.

Chelsea wygrała na boisku Aston Villi 2:1, ale trener Jose Mourinho nie fetował powiększenia przewagi nad MC. – To nie była ostatnia przeszkoda w walce o tytuł. Będzie ich jeszcze o wiele więcej. W tej lidze każdy mecz jest trudny – przyznał.

W 175. derbach północnego Londynu Tottenham ograł u siebie Arsenal 2:1. Goście szybko objęli prowadzenie po strzale Me­su­­ta Oezila, ale potem Harry Ka­ne pokonał Davida Ospinę, który zagrał w czwartym ligowym meczu z rzędu (Wojciech Szczęs­ny wciąż jest tylko rezerwowym).

W 224. derbach Liverpoolu, rozegranych na boisku Evertonu, nie padł żaden gol. W ekipie gos­poda­rzy zadebiutował wypożyczony z Tottenhamu Aaron Lennon. Po raz 701. w barwach Liverpoolu, a zarazem ostatni w der­bach, wystąpił Steven Ger­rard, który w nowym sezonie grać będzie w Los Angeles Galaxy.

Swansea zremisowała u siebie z Sunderlandem 1:1. Łukasza Fabiańskiego zmusił do kapitulacji Jermain Defoe, który po
rocznej grze w Toronto FC w połowie stycznia wrócił do Anglii.

W jeszcze gorszym humorze niż Fabiański opuszczał boisko inny nasz rodak Marcin Wasilewski, bo jego Leicester przegrał na własnym boisku z Crystal Pa­lace 0:1 i ugrzązł na dnie tabeli. „Lisy” miały kilka okazji (David Nugent trafił w poprzeczkę), ale świetnie bronił Julian Speroni.

Manchester United zremisował na boisku West Ham United 1:1. Gospodarze prowadzili przez prawie całą drugą połowę spotkania, jednak w doliczonym czasie gry wyrównał Daley Blind.

Tomasz Kuszczak zadebiutował w Wolverhampton w meczu 29. kolejki Championship z Rea­ding (1:2 u siebie). Polak do ekipy „Wilków” trafił w listopadzie. W sobotę zastąpił Carla Ikeme, który złamał kość śródstopia i musi pauzować aż 8 tygodni.

Wyniki

Tottenham – Arsenal 2:1 (0:1), Kane 56 i 86 – Oe­zil 11; Everton – Liverpool 0:0; Aston Villa – Chel­sea 1:2 (0:1), Oko­re 48 – Ha­zard 8, Ivanović 66; Lei­cester – Crystal Palace 0:1 (0:0), Ledley 55; QPR – Southampton 0:1 (0:0), Mane 90+3; Swansea – Sunderland 1:1 (0:1), Sung Yeung 66 – Defoe 42; Man­chester C. – Hull 1:1 (0:1), Milner 90+2 – Mey­ler 35; Burnley – West Bromwich 2:2 (2:1), Barnes 11, Ings 32 – Brunt 45, Ideye 67; Newcastle – Stoke 1:1 (0:0), Colback 74 – Crouch 90; West Ham – Manchester U. 1:1 (0:0), Kouyate 49 – Blind 90+2.

1. Chelsea 24 56 54–21
2. Manchester C. 24 49 47–24
3. Southampton 24 45 38–17
4. Manchester U. 24 44 39–23
5. Tottenham 24 43 37–31
6. Arsenal 24 42 45–27
7. Liverpool 24 39 33–27
8. West Ham 24 37 36–28