Choć dziwaczka, można z niej potrawy zrobić boskie. Wszystko...

Choć dziwaczka, można z niej potrawy zrobić boskie. Wszystko zależy od smaku kucharza [PLEBISCYT]

Katarzyna Kachel

Smaki Krakowa

Aktualizacja:

Smaki Krakowa

Choć dziwaczka, można z niej potrawy zrobić boskie. Wszystko zależy od smaku kucharza [PLEBISCYT]

©Krzysztof Kapica

Plebiscyt Smaki Krakowa 2015. Proszę Państwa, temperatura rośnie. Jeszcze tylko do 28 września możecie Państwo wysyłać SMS-y na najlepsze restauracje w mieście. Do ścisłego finału dostaną się trzy lokale w każdej kategorii.
Choć dziwaczka, można z niej potrawy zrobić boskie. Wszystko zależy od smaku kucharza [PLEBISCYT]

©Krzysztof Kapica

Kliknij w poniższy obrazek, aby wykupić dostęp do unikalnego albumu "Smaki Krakowa 2014":Trochę dziwaczka. Smak ma intensywny, charakterystyczny, na dodatek kocha eksperymenty. W restauracji Twój Kucharz kaczkę, a właściwie jej serce, podają z musztardą, miodem i rozmarynem.
Tak wymyślił sobie szef lokalu, którego gust i smak, jak to w kuchni autorskiej bywa, wpływają na każdą podawaną przy ul. Ślusarskiej potrawę. Odzwierciedlają charakter i osobowość człowieka, który stoi przy garnkach.

O odwadze i talencie szefa kuchni mówi choćby menu Studia Qulinarnego. Piękną, elastyczną pierś kaczą Oskar Zasuń serwuje z daktylowym puree, sosem z granatu i rzepą z szafranem.

Jak porównać takie danie z soczystym kaczym udkiem confit, któremu dzielnie dotrzymują kroku brzoskwinie w czerwonym winie, mus z marchwi i polenta (propozycja restauracji Amarylis)? Bóg jeden wie. Kiedy jeszcze zderzyć te potrawy z grillowaną kaczuchą z Szarej, której towarzyszą krokiety ziemniaczane, nadziewane parmezanem i szpinakiem, można naprawdę stracić głowę.

Jeśli wciąż macie ją Państwo w odpowiednim miejscu, głosujcie na najlepsze lokale w Krakowie (lista obok)! Czasu jest niewiele, bo tylko do 28 września do godziny 12.59. Wystarczy wpisać numer wybranego kandydata. Jeden wysłany SMS to 10 punktów. Czekamy. Kapituła Plebiscytu do 2 października wyłoni po trzy restauracje w każdej z kategorii, które zostaną nominowane do III etapu Plebiscytu.

Podejmując decyzję o wyborze laureatów, Kapituła Plebiscytu będzie się kierować zasadą, zgodnie z którą o wyborze laureatów w 50 proc. decydować będą głosy oddane w głosowaniu, w pozostałych zaś 50 proc. głosy członków Kapituły Plebiscytu.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo