Chojecka 5.

Bieg na 200 m mężczyzn zakończył się niespodziewaną porażką mistrza świata z Edmonton i mistrza olimpijskiego z Sydney Konstandinosa Kedersia. Wyniki: Bernard Williams (USA) - 20,19, 2. Christian Malcolm (W.Brytania) - 20,24, 3. Konstadinos Kedŕris (Grecja) - 20,28...8. Frank Fredericks (Namibia) - 20,65.

Lidia Chojecka (Pogoń Polmos Siedlce) z czasem 4.05,16 zajęła 5. miejsce w biegu na dystansie 1500 m w 51. mityngu Weltklasse w Zurychu, piątym z cyklu Złotej Ligi-2001 (Golden League). Wygrała, po raz piąty w zawodach Złotej Ligi, Rumunka Violeta Szekely (czas 3.59,94).
    Startujący w serii A 400 m przez płotki Paweł Januszewski nie ukończył biegu, który wygrał mistrz świata Felix Sanchez z Dominikany z czasem 47,38. To najlepszy wynik w tym roku na świecie. Marek Plawgo w serii B zajął 2. miejsce, uzyskując dobry czas - 48,69.