Chrzanów. Kto teraz pokieruje Szpitalem Powiatowym? Jest...

Chrzanów. Kto teraz pokieruje Szpitalem Powiatowym? Jest dziewięciu chętnych

Zdjęcie autora materiału
Sławomir Bromboszcz

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Chrzanów. Kto teraz pokieruje Szpitalem Powiatowym? Jest dziewięciu chętnych

©Sławomir Bromboszcz

Wbrew obawom, nie zabrakło chętnych do kierowania pogrążonym w długach Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie. Do konkursu na stanowisko dyrektora zgłosiło się dziewięciu kandydatów.
Chrzanów. Kto teraz pokieruje Szpitalem Powiatowym? Jest dziewięciu chętnych

©Sławomir Bromboszcz

Kandydaci zainteresowani kierowaniem szpitalem do ostatniej chwili czekali ze złożeniem swoich aplikacji. Na tydzień przed zamknięciem konkursu nie wpłynęła żadna, co rodziło obawy, że może zabraknąć chętnych do podjęcia się tego wyzwania. Dobrej myśli był jednak starosta Andrzej Uryga.

- Ludzie kierują się różnymi motywami. Znam osoby, które podejmują pewne działania, ponieważ stanowią one dla nich wyzwanie. Kierowanie chrzanowskim szpitalem takim wyzwaniem jest - mówi Uryga.

Dziewięciu śmiałków postanowiło spróbować sił i złożyło aplikację do konkursu. Każdy kandydat musiał przygotować koncepcję kierowania placówką i jej rozwoju na podstawie udostępnionych im dokumentów dotyczących sytuacji finansowej. Teraz ich pomysły oceni komisja konkursowa, która przeprowadzi z nimi rozmowy. Nie jest wykluczone, że z uwagi na dużą liczbę kandydatów rozmowy potrwają dwa dni.

- Mamy nadzieję, że uda się rozstrzygnąć konkurs i wyłonić nowego dyrektora szpitala. W interesie placówki jest, by jak najszybciej został wybrany - podkreśla Andrzej Uryga.

W skład komisji konkursowej weszli samorządowcy, lekarze i skarbnik. Zdaniem starosty taki skład pozwoli na merytoryczną ocenę kandydatów. Nazwisko nowego dyrektora powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych tygodni, jeśli oczywiście któryś z kandydatów spełni wymogi i oczekiwania komisji konkursowej.

Jeśli nie uda się wyłonić dyrektora, wówczas rozpisany zostanie kolejny konkurs. Jeżeli i on nie przyniesie efektów, wówczas trzeba będzie wybrać dyrektora poza konkursem.

Nowy dyrektor będzie mógł liczyć na wynagrodzenie na poziomie 15-16 tys. zł brutto. Od momentu gdy w grudniu dyscyplinarnie zwolniony został Waldemar Stylo, lecznicą kieruje Alicja Dobranowska, dotychczasowa wicedyrektor.

Tymczasem wciąż rosną długi chrzanowskiego szpitala. Zalega już dostawcom leków 2,6 mln zł, a suma ta ciągle się powiększa.

Szpital miniony rok może zakończyć ze stratą nawet 8 mln zł. Dokładną kwotę poznamy dopiero w połowie czerwca. Nie wiadomo jeszcze, za jaką część nadwykonań zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

Niestety, plan na 2019 r. również nie jest optymistyczny. Zakłada on zakończenie obecnego roku z 10 mln zł straty.

Jej wzrost to skutek m.in. konieczności podniesienia wynagrodzeń. Nowy dyrektor stanie zatem przed bardzo trudnym zadaniem wyprowadzenia finansów szpitala na prostą.

ZOBACZ KONIECZNIE
FLESZ: Jak się przygotować do rozmowy o pracę?

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
bagno totalnej opozycji

lajkonik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

śmiechu warte, o stanowisku dyrektora i standardach opowiada uryga, facet, który nie uzyskał mandatu w powszechnych wyborach do rady powiatu ale kolesie z PO zrobili Andrzeja {mlask, mlask}...rozwiń całość

śmiechu warte, o stanowisku dyrektora i standardach opowiada uryga, facet, który nie uzyskał mandatu w powszechnych wyborach do rady powiatu ale kolesie z PO zrobili Andrzeja {mlask, mlask} starostą niejako w nagrodę, że społeczeństwo mu podziękowało! toi jest standard PO. na marginesie szpital w chrzanowie to bagno, nigdy sie tam nie leczcie!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
szkoda

gg (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Szkoda,że w komisji nie ma pacjentów z Chrzanowa ,którzy wybrali leczenie w ościennych szpitalach.

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 28 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »