Ciągle na podium

ART
SZERMIERKA. Kolejny udany występ zaliczyła drużyna polskich szpadzistów, z krakowianinem Radosławem Zawrotniakiem w składzie. W rozegranych wczoraj w Sztokholmie zawodach Pucharu Świata (Challenge Bernadotte) zajęła 2. miejsce.

Od październikowych mistrzostw świata, w których biało-czerwoni wywalczyli 3. miejsce, w każdym PŚ stawali na podium. Dwukrotnie byli na trzecim miejscu, teraz awansowali do finału. W nim do pełnego sukcesu zabrakło bardzo niewiele, z Włochami przegrali tylko jednym trafieniem 41-42. Polacy walczyli w składzie: Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków), Tomasz Motyka, Robert Andrzejuk (obaj AZS AWF Wrocław) i Krzysztof Mikołajczak (StSzerm Legia Warszawa). Wcześniej zupełnie nie wyszedł im sztokholmski turniej indywidualny, żaden z nich nie awansował do "32". Sensacją "drużynówki" było odpadnięcie już w I rundzie najlepszej ekipy ostatnich lat, Francuzów, którzy ulegli Estończykom 40-45.

W PŚ florecistek w Turynie 7. była Anna Rybicka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), wygrała Włoszka Valentina Vezzali. Drużynowo Polki były 8. (ART)