Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cienie do powiek – poznaj ABC makijażu i poznaj podstawowe błędy, których należy unikać w makijażu!

.
Oczy są lustrem osobowości. Warto więc, aby były wyraziste, co możesz zrobić poprzez dobór i wykonanie odpowiedniego makijażu. Najważniejsze w makijażu zwracającym uwagę jest odpowiednio wyostrzone i podkreślone spojrzenie. Jak zatem je podkreślić? Najlepszym sposobem jest uwodzicielski makijaż, który skupi uwagę na walorach i jednocześnie ukryje to, co niedoskonałe. Żeby kobietom było ekstremalnie łatwo wykonać piękny makijaż, producenci kosmetyków opracowali cienie w różnej formie: nie tylko w tradycyjnej kamiennej postaci. Obecnie w drogeriach możesz dostać cienie w postaci kremów, kredek i proszków. W poniższym artykule poznasz zasady malowania cieniami, ich rodzaje oraz przewodnik, dzięki któremu znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

ABC makijażu – zasady malowania cieniami
Malowanie cieniami to swego rodzaju sztuka i nie jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Po pierwsze popatrz na swoje zdjęcia oraz na twarz bez makijażu i zdecyduj, jakiego typu urody jesteś posiadaczką. Każdej kobiecie spodobają się i będą pasowały inne kosmetyki. Głównie chodzi tu o takie cechy makijażu jak: kolory, nasycenie, wyrazistość, odcień i intensywność makijażu. Niemałe znaczenie dla doboru makijażu ma okoliczność, bowiem jego forma zależy również od okazji, wieku itp. W zasadzie, dla poczatkujących makijażystek można wskazać 6 kluczowych zasad malowania cieniami i używania ich w makijażu na różne okazje:

1.Musisz wybrać 3 cienie pasujące do koloru Twoich oczu. Cienie muszą być jasne, średnie i ciemne, dzięki czemu uzyskasz efekt głębi. Przykładowo, do oczu zielonych polecane są przeważnie brązy, fiolety i zielenie. Kobiety o błękitnych oczach powinny zaś pokusić się o wybranie ciepłych odcieni do których należą takie kolory jak złoto, róże i brązy. Jeśli boisz się eksperymentować, najbezpieczniejszą opcją będzie brązowe smoky eyes pasujące w zasadzie każdej kobiecie.
2.Zanim nałożysz cienie pomaluj twarz i powieki podkładem pasującym do twojej karnacji, a następnym krokiem będzie nałożenie bazy pod cienie, której rolą jest działanie utrwalające, dzięki czemu cienie lepiej się rozprowadzą i utrwalą.
3.Musisz okreslić typ swojego oka. Małe, lekko przymknięte oczy wymagają powiększenia, a uczynisz to malując na nich kreskę eyelinerem. Taki zabieg „otworzy” oko. Pamiętaj, zęby kreska nie była zbyt gruba, a na końcu prosta. Lepiej ja podkręcić do góry.
4.Cień nakłada się od środka oka na jego zewnątrz trzymając się ściśle zasady, która mówi, że w kąciku wewnętrznym nakłada się jasny cień, na środku oka średni a na zewnątrz podkreślamy oko najciemniejszym cieniem.
5.Dla małych oczu, płytko osadzonych, polecane jest powiększenie w sposób optyczny, dlatego należy nałożyć ciemny cień w miejscu załamania i zagięcia powieki, a dopiero poniżej podkreślić oko jasnym cieniem, co uwypukli gałkę oczną.
6.Należy używać odpowiednich pędzli i pamiętać o ich czyszczeniu . W tym celu co około 1 miesiąc umyj pędzle w gorącej wodzie z lekkim, nieszkodliwym detergentem. Niestety wszystkie, nawet niezużyte cienie starsze niż 3 lata należy wyrzucić do kosza, gdyż nie nadają się do użytku i mogą być wręcz szkodliwe i drażniące.

Rodzaje cieni do powiek

Wybierz coś dla siebie. Producenci proponują pełną gamę nie tylko kolorów, ale też rodzajów cieni do powiek. Poniżej lista z opisem najpopularniejszych i najczęściej stosowanych przez kosmetyczki cieni:
•W kamieniu – są to uniwersalne i chyba najczęściej stosowane cienie. Nałożone na dobrą bazę potrafią trzymać się naprawdę długo. Dzięki odpowiedniemu pędzelkowi bardzo łatwo można sterować ich intensywnością i nasyceniem. Możliwe jest blendowanie kolorów. Istnieją cienie w kamieniu do stosowania na mokro – są to cienie, które należy nakładać precyzyjnie, ponieważ zasychają jak eyeliner
•W sztyfcie – to cienie przeznaczone do malowania pędzelkiem. Te cienie charakteryzują się łatwością wysuwania i czystością aplikacji. Nie wolno nakładać ich bezpośrednio, ponieważ łatwo przesadzić z ilością. Ponadto należy pamiętać, że cienie w sztyfcie łatwo zbierają się w miejscach załamania
•Sypki – Sypkie cienie wymagają odpowiedniej bazy. Należy nakładać je bardzo powoli, ponieważ mają tendencję do obsypywania się. Należy nałożyć pod oko warstwę sypkiego pudru, który będzie można zebrać razem z obsypanymi drobinkami cienia.
•W kredce – tego typu cienie są tłustawe i bardzo łatwe w użyciu, ponieważ wystarczy narysować linię i rozetrzeć ją palcem.
•W kremie – makijaż cieniami w kremie jest bardzo łatwy w wykonaniu, ale niestety jest to cień słabo trwały. Wyjątkiem są szybkoschnące cienie w kremie. Odrobinę kremu nanosi się palcem na powiekę i rozciera pędzelkiem.

Podstawowe błędy w makijażu

Celem wykonania estetycznego makijażu należy unikać podstawowych błędów, które mogą zepsuć nawet najbardziej misterny makijaż. Operowanie cieniami do powiek wymaga wprawy. Niezbędna jest do tego świadomość efektu, jaki chce się osiągnąć. Jakie sa zatem podstawowe błędy w makijażu?

•Błędy techniczne, które wynikają z ograniczonych umiejętności
•Błędy ideowe, które wynikają z braku wyobraźni lub odpowiedniego pomysłu na makijaż
•Błędy wynikające z braku wyczucia w malowaniu oraz braku zmysłu kosmetycznego

Błędy techniczne spowodowane są brakiem wprawy i wiedzy na temat technik malowania. Osoba malująca może nie używać odpowiednich pędzli, odpowiednich cieni, nieodpowiednio je łączyć i blendować. Błędem jest przykładowo nierówno rozłożony cień, źle roztarte przejścia między kolorami oraz nakładanie ciemnych cieni od wnętrza oka. Remedium na ten problem jest ćwiczenie oraz oglądanie tutoriali, które zdradzają techniki makijażowe. Można też spróbować zmienić cienie na mniej problematyczne. Możliwe też, że cienie są zbyt stare, albo powieki są za suche.
Błędy ideowe wynikają z tego, że osoba nie ma pojęcia jak powinien wyglądać makijaż. Osoba malująca wie jedynie, że cienie używa się do powiek. Nie interesowała się jednak nigdy żadnymi technikami makijażowymi. Przykładem jest tylko jeden cień położony na całą powiekę, czasem nawet aż pod łuk brwiowy. Drugim przykładem jest nakładanie jednego cienia zarówno nad powieką górną jak i dolną. Niewłaściwe jest nakładanie perłowego cienia, który powinno stosować się punktowo, tylko dla rozświetlenia powieki.

Błędy wynikające z braku wyczucia to błędy interpretacyjne. Popełniają je osoby, które mają wiedzę na temat technik makijażu, ale nie potrafią ich zastosować. Makijaże, które wykonuje taka osoba są zazwyczaj zbyt kontrastowe i przesadzone. Wynika to z poważnego traktowania zasad makijażowych. Przykładem jest zbyt mocne rozjaśnianie obszaru pod łukiem brwiowym.

Jak stosować kwas hialuronowy? http://myslowianki.pl/stosowac-kwas-hialuronowy/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski