Ceny energii produkowanej w Brzesku - jak zapewniają w MPEC-u - są jednymi z niższych w kraju
Z usług brzeskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej korzysta obecnie 5 zakładów przemysłowych, 3 administratorów zasobów mieszkaniowych, 9 placówek szkolno-wychowawczych, 5 obiektów użyteczności publicznej oraz 20 odbiorców indywidualnych. W najbliższych latach liczba odbiorców jeszcze wzrośnie. Będzie to efektem planowanych przez starostwo i Urząd Miasta inwestycji.
Prace modernizacyjne przy źródłach sieci cieplnych oraz duże remonty zlecane są specjalistycznym firmom, natomiast remonty "średnie" i bieżące naprawy wykonywane są przez brygady własne zakładu. Chociaż prace jeszcze trwają, firma gotowa jest w każdej chwili przystąpić do sezonu grzewczego 2000/2001. Zgromadzona jest odpowiednia ilość opału, która wystarczy na cztery miesiące.
Wszystko wskazuje, że przez najbliższe lata firma nadal będzie się rozwijała. Stanie się tak dzięki dwóm planowanym kluczowym inwestycjom. - W Brzesku w najbliższych latach powstaną dwa duże obiekty użyteczności publicznej: zespół szkół średnich i długo oczekiwana hala sportowa. Przybędą nam więc nowi odbiorcy energii - _mówi wiceprezes MPEC Edward Rozwadowski. - _Jesteśmy już po wstępnych ustaleniach w tej kwestii. Nadal będziemy kontynuować wymianę kotłowni węglowych na gazowe. Chodzi o zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. W efekcie jedyną ciepłownią węglową będzie zakład przy ulicy Przemysłowej. Wciąż pracujemy nad zwiększeniem zakresu usług w dziedzinie ciepłownictwa.
Obecnie łączna moc zainstalowania źródeł własnych MPEC-u w Brzesku wynosi 58,6 MW. Łączna moc zamówienia to około 25 MW. Sprzedaż roczna kształtuje się na poziomie 150-170 tys. GJ. Ceny energii produkowanej w Brzesku - jak zapewniają w MPEC-u - są jednymi z niższych w kraju.
(ZS)
Pomoc dla firm od 1 lutego