Plastykowe zamiast ziemnych
W tym roku w Okręgu Małopolskim ZHR zorganizowano w sumie 25 akcji letnich, w tym: obozy stałe pod namiotami, obozy wędrowne, kolonie zuchowe, obozy zagraniczne. Do tego należy dodać wyjazdowe kursy instruktorskie. W sumie bierze w nich udział 1634 członków ZHR. Wypoczywają nad jeziorami lub na górskich polanach.
Zanim się pojedzie na obóz, trzeba dokładnie poznać sytuację, jaka panuje w wybranym miejscu. Służby leśne, władze gminne, sanepid i in. mają bardzo zróżnicowane wymagania w różnych rejonach Polski. Niejednokrotnie zdarzało się, że komendanci obozów znając tę sytuację, zwracali się na przykład do sanepidu z prośbą o dodatkowe wytyczne. W odpowiedzi słyszeli, że przecież przepisy są wszędzie jednakowe. Potem sanepid przyjeżdżał na obóz i... wypisywał mandaty.
- Dzisiaj harcerstwo nadal ma wiele do zaoferowania - _mówi hm Rychlik. - _Po obozach często mamy telefony od rodziców, nie mogących nadziwić się samodzielności swoich dzieci, które przed wakacjami były mniej zaradne. Trzeba też pamiętać, że jeden harcerz więcej, to jeden chuligan mniej na ulicy.(JURO)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?