zab
KS Olkusz - MKS Sławków 0-3 (0-2)

W piłkarskim sparingu:

Olkusz: Kałat (Przybyła) - Goc, Duch, Głowacki, Michalski - Jurga, Natkaniec, Wdowik, Kańczuga - Banyś, Seweryn oraz Gondek i Zdrodowski.
   Jeszcze kilka lat temu oba te zespoły występowały razem w katowickiej okręgówce. Dzisiaj Olkusz pozostał na tym samym szczeblu rozgrywek, tyle że przeszedł pod Wadowice, natomiast Sławków to już czwartoligowiec "pełną gębą". - Z czasów, kiedy grali z nami w jednej lidze, w składzie rywali pozostało tylko dwóch rodowitych sławkowian, reszta to "armia zaciężna" ze Śląska - mówi trener Olkusza Krzysztof Duch.
   W pierwszych 20 minutach sławkowianie mocno przycisnęli rywali popisując się zagraniami "z klepki". Kiedy wydawało się, że najgorsze już minęło, w 32 min Sławomir Goc dał się ograć rywalowi i po chwili Kałat musiał wyjmować piłkę z siatki. W 41 min olkuski bramkarz zbyt krótko wybił piłkę i po uderzeniu z 16 metrów jak bumerang wróciła na przedpole, by po chwili znaleźć się w siatce.
   Gospodarze śmielej zaatakowali po przerwie. W 50 min Michał Seweryn odważnie wszedł w pole karne, ale będą 8 metrów od bramki zamiast strzelać, szukał lepiej ustawionych partnerów.
   Dziesięć minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Jurga, ale nie potrafił pokonać bramkarza Sławkowa. - Uważam, że na dwa gole w tym meczu zasłużyliśmy. Na pocieszenie pozostaje nam fakt, że i tak wypadliśmy lepiej niż w pierwszym meczu, kiedy ulegliśmy im 1-6. Wtedy jednak występowaliśmy w kadłubowym składzie - przypomina trener Duch.
   W Olkuszu pojawił się Maciej Wdowik, który kiedyś grał w Górniku Siersza, a ostatnio w Unii Jaroszowiec. - Nadal prowadzimy jeszcze rozmowy z Bartłomiejem Jurgą. Mam nadzieję, że prezes nakłoni go do gry u nas - kończy szkoleniowiec.