CLJ U-15 Wisła - Cracovia. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, goście tyleż razy doprowadzali do wyrównania [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
14.04.2022, Kraków: mecz CLJ U-15 Wisła - Cracovia
14.04.2022, Kraków: mecz CLJ U-15 Wisła - Cracovia Anna Kaczmarz
W piłkarskim meczu 7. kolejki rundy wiosennej w grupie D Centralnej Ligi Juniorów U-15, rozegranym w czwartek, 14 kwietnia na stadionie AWF Kraków, występująca w roli gospodarza Wisła Kraków zremisowała z Cracovią 2:2.

Trzy gole padły w pierwszej - ciekawszej - połowie derbowego spotkania. Wiślacy objęli prowadzenie w 9 min po golu Natana Lisa, któremu piłkę zagrał Bartłomiej Koryga. Chwilę później po składnej akcji gości do wyrównania doprowadził Dawid Kaczor. W 36 min po rzucie wolnym i wybiciu piłki do siatki trafił Aleksy Rokosz i było 2:1.

4 min po przerwie Cracovia ponownie odrobiła straty, ponownie po uderzeniu D. Kaczora, tym razem zza pola karnego. Do końca meczu obie drużyny dążyły do zmiany wyniku, ale brakowało im skuteczności. „Pasy" częściej były przy piłce, ale nie kreowały groźnych sytuacji. Zmęczeni wiślacy szukali swych szans głównie poprzez kontrataki.

Po siedmiu kolejkach w tabeli grupy D prowadzi Stal Rzeszów (18 pkt) przed Górnikiem Łęczna (15 pkt) i Cracovią (10 pkt). Wisła zajmuje siódme, przedostatnie miejsce (5 pkt).

Wisła Kraków - Cracovia 2:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Lis 9, 1:1 Kaczor 10, 2:1 Rokosz 36, 2:2 Kaczor 44.
Wisła: Bakała - Rokosz (65 Gumula), Radwański, Urbanik, Symula - Daczewski (65 Surma), Wójcik (41 Wnęk), Staniów (70 Małek) - Baniowski, Koryga (78 Wilk), Lis (60 Lejda).
Cracovia: Greliak - Zaremba, Kogut, Jurczak, Łędzki (53 D. Kaczor) - Dej, Chejdysz, Bzdyl, Kondrat, Kalisz (68 Świeczka) - K. Dawid.