CLJ U-19. Dwa gole Marcina Bartonia to za mało. Juniorzy Wisły Kraków bez punktowej zdobyczy w Gdańsku

(k)
(krzyk)
Młodzi piłkarze Wisły ulegli na wyjeździe Lechii Gdańsk 2:3 w drugim wiosennym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-19. Mimo iż w Sopocie krakowianie dwukrotnie prowadzili i mieli kilka kolejnych okazji do zdobycia gola, nie zdołali wywalczyć nawet punktu.

Wiślacy zagrali mecz CLJ U-19 w tym roku po raz drugi, ale po raz pierwszy w pełnym wymiarze czasowym, gdyż przed tygodniem ich spotkanie z Polonią Warszawa zostało przerwane z powodu śnieżycy (do przerwy 2:1, mecz zostanie dokończony 28 marca).

Sobotni występ rozpoczął się dla "Białej Gwiazdy" od kilku składnych akcji, w tym indywidualnej Marcina Bartonia, w której wywalczył rzut karny, zamieniając go na bramkę. Sześć minut później Przemysław Płotka wyrównał, gdy dobijał po obronionym przez Patryka Letkiewicza strzale i piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową.

Gdy wydawało się, że do przerwy padnie remis, wiślacy szybko wymienili piłkę na małej przestrzeni w bocznym sektorze pola karnego i Bartoń popisał się drugim tego dnia skutecznym strzałem.

W drugiej połowie goście jednak gole jedynie tracili, choć też mieli sytuacje stuprocentowe. Najbardziej zawodzili w defensywie. Najpierw Filip Tonder wygrał pojedynek w polu karnym z krakowskim obrońcą i uderzył pod poprzeczkę, a następnie Mateusz Rzeźnik dostał piłkę po wyrzucie z autu i z pola karnego przymierzył w okienko wiślackiej bramki.

Następny mecz w sobotę 25 marca o godz. 12, Wisła zmierzy się w nim z liderem tabeli Górnikiem Zabrze.

Dodajmy, że stoper Kacper Przybyłko otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-18 na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 20-28 marca w Sofii, podczas którego Biało-Czerwoni rozegrają dwa mecze towarzyskie z młodzieżową reprezentacją Bułgarii.

CLJ U-19. Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 3:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Bartoń 35, 1:1 Płotka 41, 1:2 Bartoń 44, 2:2 Tonder 47, 3:2 Rzeźnik 53.
Wisła: Letkiewicz - Sałamaj (85 Wiśniewski), Złoch, Przybyłko, Górkiewicz - Kutwa, Urbański (76 Gruszecki) - Głogowski (56 Kaemerle), Tokarczyk (67 Khromykh), Starzyński - Bartoń.