CLJ U-19. Śnieżyca przerwała mecz juniorów Wisły Kraków z Polonią Warszawa w Myślenicach. Do przerwy 2:1

(k)
Mecz juniorów Wisły Kraków i Polonii Warszawa od początku toczył się w śnieżycy
Mecz juniorów Wisły Kraków i Polonii Warszawa od początku toczył się w śnieżycy Krzysztof Kawa
Potężna śnieżyca storpedowała spotkanie w Myślenicach. Po 45 minutach meczu 18. kolejki Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy Wisłą Kraków i Polonią Warszawa sędzia zarządził przerwę aż do zakończenia opadów. Czekanie na nic się jednak zdało, bo opady były bardzo intensywne i nie ustawały. Nowy termin wyznaczy PZPN - wstępnie ustalony przez kluby to wtorek 28 marca. Do przerwy jest 2:1 dla "Białej Gwiazdy".

W Myślenicach padał śnieg od kilku godzin poprzedzających spotkanie juniorów starszych, dlatego mecz przeniesiono na boisko ze sztuczną murawą. Warunki do gry pogarszały się z każdą minutą, także ze względu na silny wiatr.

Pierwsi poradzili sobie z niesprzyjającą aurą goście z Warszawy. W 18. minucie Kacper Jakóbczyk wykorzystał błąd wiślackiej defensywy i znalazł się sam na sam z Patrykiem Letkiewiczem, kierując piłkę do bramki.

Gospodarze szybo jednak otrząsnęli się po tym nieoczekiwanym golu i wzięli się za odrabianie strat. Przeprowadzili kilka składnych akcji, jednak ich strzały mijały cel. Wyrównanie padło po rzucie rożnym, gdy do wybitej przez graczy Polonii piłki pierwszy dopadł Mariusz Kutwa i oddał mocny strzał. Futbolówka odbiła się po drodze od nóg jednego z warszawian, myląc bramkarza.

Na prowadzenie Wisłę wyprowadził Marcin Bartoń, sprytnie uderzając piłkę głową po zagraniu Piotra Starzyńskiego. Skrzydłowy "Białej Gwiazdy" tą asystą zwieńczył okres gry, w którym przeprowadził kilka udanych akcji. Po kolejnej z nich gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, lecz tym razem jeden z wiślaków przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Bardzo dobrze spisywał się także Michał Głogowski, który kreował okazje i był bardzo aktywny w środku pola.

W przerwie organizatorzy robili wszystko, co w ich mocy, by odśnieżyć boisko, ale na murawie pokrywa śnieżna była coraz grubsza, a linie ledwo widoczne. W tej sytuacji po 45 minutach oczekiwania na poprawę pogody sędzia zarządził przerwanie meczu i dokończenie go w innym terminie.

CLj U-19. Wisła Kraków - Polonia Warszawa 2:1 do przerwy - mecz przerwany.
Bramki: 0:1 Jakóbczyk 17, 1:1 Kutwa 33, 2:1 Bartoń 41.
Wisła: Letkiewicz - Sałamaj, Przybyłko, Złoch, Górkiewicz - Kutwa, Urbański - Głogowski, Tokarczyk, Starzyński - Bartoń.
Termin dokończenia meczu wyznaczono wstępnie na 28 marca.