CLJ U-19. Wisła Kraków pokonała lidera tabeli z Zabrza. Kontuzja Starzyńskiego ZDJĘCIA

(k)
Wisła Kraków - Górnik Zabrze w Centralnej Lidze Juniorów U-19 na boisku w Myślenicach Krzysztof Kawa
Niezwykle trudne zadanie czekało dziś w Myślenicach podopiecznych Adriana Filipka. Piłkarze Wisły Kraków zmierzyli się z Górnikiem Zabrze, drużyną, która w tym sezonie spisuje się znakomicie i prowadzi w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-19. Gospodarze rozegrali bardzo dobry mecz i wygrali 1:0.

Mecz został rozegrany w ośrodku Wisły tak jak przed dwoma tygodniami na sztucznej murawie, ale w zupełnie innych warunkach atmosferycznych. Przypomnijmy, że pierwsze wiosenne spotkanie, z Polonią Warszawa, z powodu ataku śnieżycy zostało przerwane w przerwie przy stanie 2:1 i zostanie dokończone w najbliższy wtorek 28 marca.

W ostatnim występie przed tygodniem wiślacy przegrali z Lechią w Gdańsku 2:3, mimo że dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Tym razem krakowianie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Gospodarze świetnie weszli w mecz, a gol samobójczy Rutkowskiego był efektem ich ciekawej akcji i podania w pole karne Głogowskiego. Po zdobyciu prowadzenia wcale nie spuścili z tonu, podobały się przede wszystkim akcje wspomnianego asystenta przy bramce oraz Urbańskiego, choć z reguły były one kończone strzałami niecelnymi. Niewiele zabrakło, a piłka ponownie wpadłaby do siatki po odbiciu jej w polu karnym przez Tokarczyka.

„Biała Gwiazda” dominowała, Letkiewicz niemal przez całą pierwszą połowę był bezrobotny, ale i tak dwukrotnie musiał wykazać się prawdziwym kunsztem. Oba strzały oddał Tobolik, za pierwszym razem bramkarz Wisły wybił piłkę na róg, za drugim tak się ustawił, że napastnik gości trafił go w klatkę piersiową.

Do przerwy nie dotrwał na boisku kontuzjowany Starzyński, który doznał urazu lewego kolana i w poniedziałek będzie musiał przejść szczegółowe badania. Został godnie zastąpiony przez Amerykanina Kaemerle.

Druga połowa była dla gospodarzy jeszcze trudniejsza. Zabrzanie dążyli do wyrównania i starali się przejąć inicjatywę. Wielu alarmów pod bramką Wisły wprawdzie nie było, ale znów Tobolik znalazł się w idealnej sytuacji i zatrudnił Letkiewicza.

Podopieczni Adriana Filipka starali się kontratakować, znów groźnie strzelali Głogowski i Urbański, a gdy ich już nie było na murawie kolejna z akcji zakończyła się wywalczeniem rzutu karnego przez Gruszeckiego. To była 89. minuta i było jasne, że przy zdobyciu gola przez poszkodowanego gospodarze unikną nerwowej końcówki. Stało się jednak inaczej, bo bramkarz Górnika obronił sygnalizowany strzał napastnika Wisły.

Dodajmy, że w związku z powołaniami zawodników Cracovii na zgrupowania reprezentacji Polski, spotkanie 20. kolejki CLJ U-19 w Legnicy z miejscową Miedzią zostało przeniesione z soboty 25 marca na środę 12 kwietnia.

CLJ U-19. Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Rutkowski 10 samob.
Wisła: Letkiewicz – Sałamaj, Skrobański, Złoch, Wiśniewski – Kutwa, Urbański (76 Sowa) - Starzyński (41 Kaemerle), Tokarczyk (70 Khromykh) Głogowski (80 Pieniądz) - Bartoń (73 Gruszecki).
Żółte kartki: Bartoń, Kaemerle.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0