MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co dała prezydencja?

SYP
Uczniowie klasy maturalnej o profilu europejsko-prawnym przygotowali pod kierunkiem nauczyciela WOS Grzegorza Kaszewskiego prezentację, którą zaprezentowali uczniom szkoły.

Podczas Dnia Prezydencji w olkuskim I LO.

OLKUSZ. W I Liceum Ogólnokształcącym zorganizowano Dzień Prezydencji Polski w Unii Europejskiej

Były w niej zawarte ogólne informacje związane z polską prezydencją, jej celami i zadaniami. Głównym zadaniem polskiej prezydencji jest wprowadzenie Unii Europejskiej na tory szybkiego wzrostu gospodarczego i wzmocnienie siły politycznej wspólnoty. Jest to realizowane w trzech podstawowych priorytetach: "Integracji europejskiej jako źródle wzrostu", "Bezpiecznej Europie" i "Europie korzystającej na otwartości".

W ramach Dnia Prezydencji w I LO odbył się konkurs plastyczny, którego uczestnicy mieli za zadanie przedstawić w formie plakatu swoją wizję polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Januszek, drugie miejsca ex aequo zajęli: Aneta Okrajni, Dominika Pomierna i Piotr Nocoń, a trzecie Wojciech Rzemieniuk. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Konkurs został zorganizowany we współpracy z nauczycielką plastyki Anną Kajdą.

- Poprzez organizację Dnia Prezydencji chcieliśmy zaakcentować udział Polski w Radzie Unii Europejskiej, dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie dla wszystkich klas i przybliżyć kwestie związane z tym wydarzeniem. W ramach naszej Prezydencji działo się wiele rzeczy, o których media nie wspominały i my w naszej prezentacji staraliśmy się to przekazać. Próbowaliśmy poruszyć najważniejsze aspekty dotyczące wydarzeń kulturalnych w Polsce, ochrony środowiska, gospodarki czy przyjęcia nowych członków do UE. Poprzez takie lekcje chcielibyśmy zwiększyć świadomość młodzieży, która wchodzi w dorosłe życie - mówi Grzegorz Kaszewski, organizator imprezy.

Warto przypomnieć, że dwie uczennice olkuskiego I LO uczestniczyły we wrześniu w wycieczce do Niemiec i Brukseli, podczas której uczestnicy odwiedzili Parlament Europejski i siedzibę Komisji Europejskiej. Wyjazd był częścią europejskiego programu edukacyjno - partnerskiego realizowanego przez olkuskie stowarzyszenie "Miasta Partnerskie".

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski