Co za finisz w Tuluzie!

(RP)
Francja. Grzegorz Krychowiak do dzisiaj nie może zrozumieć, w jaki sposób jego Reims wyjechało z Tu­luzy bez żadnego punktu, prowadząc dwiema bramkami.

Polak strzelił pierwszego gola – z karnego. Do przerwy było 0:2 i nawet w II połowie przez długi czas nic nie zapowiadało, że nadchodzi katastrofa. O wyniku zdecydował jednak ostatni kwadrans, w którym finisz gospodarzy był piorunujący.

Na ławce Tuluzy 90 minut przesiedział Dominik Furman.

Cały mecz dla Rennes rozegrał Kamil Grosicki, ale jego zespół ciągle dołuje, przegrywając tym razem z Valenciennes.

Wyniki

Bastia – PSG 0:3 (0:2), Ibrahimovic 6, Lavezzi 19, 88; Monaco – Sochaux 2:1 (1:0), Berbatow 6, Rodriguez 55 k. – Butin 83; Lille – Montpellier 2:0 (1:0), Basa 18, Roux 57; Lorient – St Etienne 1:0 (0:0), Aliadiere 90 k.; Marsylia – Nice 0:1 (0:0), Eysseric 66; Toulouse – Reims 3:2 (0:2), Aurier 75, Ben Basat 79, Ben Yedder 88 – Krychowiak 22 k., de Preville 35 k.; Nantes – Ajaccio 2:2 (1:1), Gakpe 8, Djordjevic 76 – Sbaa 5, Diarra 90+2; Guingamp – Evian 0:1 (0:0), Cedric Cambon 49; Valen­ciennes – Rennes 2:1 (0:0), Dossevi 54, Waris 76 – Toivonen 48. Wieczorem: Bordeaux – Lyon.

1. PSG 28 67 67–18

2. Monaco 28 59 46–22

3. Lille 28 52 33–18

4. St Etienne 28 48 38–24

5. Marsylia 28 43 38–30

6. Lyon 27 42 40–31

7. Reims 28 42 37–36

8. Bordeaux 27 40 34–31