Comarch Cracovia długo męczyła się z Zagłębiem Sosnowiec, ale wygrała

Jacek Żukowski
Comarch Cracovia pokonała Zagłębie Sosnowiec
Comarch Cracovia pokonała Zagłębie Sosnowiec Anna Kaczmarz
Hokeiści Comarch Cracovii odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując Zagłębie Sosnowiec 4:1.

Przed meczem oficjalnie pożegnano dwóch wybitnych zawodników Comarch Cracovii, którzy występują teraz w Zagłębiu Sosnowiec – Rafała Radziszewskiego i Damiana Słabonia. Obaj zdobyli po 7 mistrzostw Polski, a po nieudanym zeszłym sezonie rozstano się z nimi. Z rąk wiceprezesa Jakuba Tabisza otrzymali pamiątkowe patery, a trener Rudolf Rohaczek wręczył im koszulki. Obyło się bez uścisku dłoni z trenerem, z którym rozstali się bez pożegnania w marcu. Za to kibice zgotowali im owację.
Obaj byli zawodnicy Cracovii byli bardzo zmotywowani, by jak najlepiej pokazać się w Krakowie. Radziszewski prezentował się bardzo dobrze, powstrzymując ataki gospodarzy.

Goście zaskoczyli krakowian, ładnym strzałem popisał się Tomasz Kozłowski po podaniu Łukasza Rutkowskiego. W 11 min, gdy Cracovia grała w przewadze do wyrównania doprowadził Patryk Noworyta, mocnym strzałem z linii niebieskiej pokonując „Radzika”. Mecz był bardzo wyrównany, nie było widać przewagi, jaką powinna mieć Cracovia nad beniaminkiem.

Krakowianie nie stwarzali sobie sytuacji podbramkowych więc Radziszewski nie był wystawiony na ciężką próbę. Nawet gdy sosnowiczanie musieli bronić się w trójkę przeciwko piątce rywali nie było oblężenia ich bramki, tylko spokojna defensywa.
Wreszcie w ostatniej tercji krakowianie się zmobilizowali, po składnych akcjach zdobyli dwa gole w ciągu 63 sekund. Najpierw przymierzył Maciej Kruczek, a następnie Mateusz Bepierszcz. Ostatnia tercja to była pełna dominacja krakowian, gdyż goście opadli z sił. Gra toczyła się przeważnie w ich tercji. Radziszewski jeszcze raz musiał wyciągnąć krążek z siatki po uderzeniu Adama Domogały.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Bramki: 0:1 Kozłowski (Rutkowski, Słaboń) 6, 1:1 Noworyta (Rompkowski) 11, 2:1 Kruczek (Kapica) 43, 3:1 Bepierszcz (Vachovec, Csamango) 44, 4:1 Domogała (Kruczek) 55.
Cracovia: Kowalówka – Kruczek, Musioł, Drzewiecki Svec, Kapica – Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Dąbkowski, Gajor, Kamiński, Domogoła, Brynkus – Szurowski, Sordon, Zygmunt, Dziurdzia, Sztwiertnia.
Sędziował: Tomasz Radzik (Krynica). Kary: 10 i 20 min. Widzów: 500.

Materiał oryginalny: Comarch Cracovia długo męczyła się z Zagłębiem Sosnowiec, ale wygrała - Gazeta Krakowska