Jacek Żukowski
Comarch Cracovia pokonała GKS Katowice 4:2
Comarch Cracovia pokonała GKS Katowice 4:2 cracovia.pl
Hokeiści Comarch Cracovii rozegrali drugi sparing podczas letnich przygotowań. Zmierzyli się z GKS-em Katowice.

To był drugi mecz kontrolny "Pasów". W poprzednim zremisowały z Re-Plast Unia Oświęcim 2:2. Tym razem zmierzyły się z mistrzem kraju - GKS-em Katowice.
W zespole trenera Rudolfa Rohaczka nadal nie grają kontuzjowani Damian Kapica i Patryk Wronka. "Pasy" szukają formy, bo już 2 września czeka ich pierwszy mecz w Lidze Mistrzów ze Straubing Tibers. W tych samych rozgrywkach zagrają katowiczanie, mają mecz dzień wcześniej z Rogle Angelholm. O miejsce w bramce rywalizują Słoweniec Stojanović i Zabolotny, który już w I tercji popisał się obrona w sytuacji sam na sam z Lehtonenem. Z kolei Walker sprawdził umiejętności Murraya. Gdy krakowianie grali 4 na 5, stracili gola. A pod koniec tej tercji grali nawet w podwójnym osłabieniu.

Na początku II tercji stan meczu wyrównał się, bo w zamieszaniu podbramkowym trafił Csamango. Po dwóch minutach katowiczanie znów byli na prowadzeniu. Ze strzałem Hitosato poradził sobie Zabolotny, ale wobec dobitki Krężołka był bezradny. Wreszcie Brynkus ładnie rozegrał krążek z Arrakiem i był remis. Pod koniec tej tercji to "Pasy" grały 5 na 3, ale niw wykorzystały tej przewagi.

W ostatniej odsłonie krakowianie zaczęli ofensywę - uderzali Racuk, Sawicki - w bramkarza a Brynkus i Csamango niecelnie. Z kolei w 48 min Kasperlik obił spojenie katowickiej bramki. Wreszcie precyzyjnym uderzeniem popisał się Rac i było 3:2. "Pasy"przetrwały ataki rywali, popisął się Zabolotny, a same zadały decydujący cios za sprawą Kinnunena, który uderzył w "okienko".

Comarch Cracovia - GKS Katowice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Bramki: 0:1 Monto 13, 1:1 Csamango 22, 1:2 Krężołek 24, 2:2 Arrak 18, 3:2 Rac 52, 4:2 Kinnunen 57
Comarch Cracovia: Zabolotny - Gula, Saur; Michalski, Nemec, Racuk - Jezek, Kinnunen; Kasperlik, Rac, Sawicki - Durkac, Motloch; Brynkus, Arrak, Csamango - Tynka, Kapa; Dziurdzia, Polak, Walker.
GKS: Murray - Rompkowski, Kolusz; Fraszko, Pasiut, Hitosato - Mikkola, Wanacki; Blomqvist, Monto, Krężołek - Kruczek, Wajda; Magee, Lehtonen, Pulkkinen - Musioł, Prokurat; Bepierszcz, Ciepielewski, Smal oraz Kacper Maciaś.

Comarch Cracovia zaczyna grę w Lidze Mistrzów. Kontrakty, tr...