Comarch Cracovia nieco pofolgowała po Pucharze Kontynentalnym

Jacek Żukowski
Comarch Cracovia pokonała Naprzód Janów
Comarch Cracovia pokonała Naprzód Janów Andrzej Banaś
Po awansie do finału Pucharu Kontynentalnego w ekipie „Pasów” nastąpiło rozprężenie w starciu z najsłabszym w lidze Naprzodem Janów.

Trener Rudolf Rohaczek dał odpocząć Koprivie i w bramce postawił na Kowalówkę, po kontuzji wrócił do gry Stebih. Krakowianie długo męczyli się z rywalami, ale w ciągu 43 sekund drugiej tercji odwrócili losy meczu.

W pierwszej tercji krakowianie musieli przetrwać okres gry w podwójnym osłabieniu, a gdy byli już w komplecie niespodziewanie stracili gola. Gajor trafił do siatki Naprzodu, ale tylko przez niecałą minutę gospodarze nacieszyli się remisem. Wreszcie nastąpiło wspomniane odwrócenie losów spotkania. Najpierw Kapica, a następne Trvdoń pokonują Niemczyka.

Kibice Comarch Cracovii

Kibice Comarch Cracovii znów oglądali zwycięstwo "Pasów" [ZDJĘCIA]

W ostatniej tercji krakowianie przycisnęli, trwał ostrzał bramki gości. I przyszły tego efekty Gajor, a po 32 sekundach Brynkus znaleźli sposób na golkipera janowian. W tym momencie wygrana gospodarzy była już pewna.

Comarch Cracovia – Naprzód Janów 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)
Bramki: 0:1 Skrodziuk (Rybak, Krokosz) 18, 1:1 Gajor (Rompkowski) 26, 1:2 Kondraszow (Citok, Wróbel) 27, 2:2 Kapica (Bepierszcz) 36, 3:2 Trvdoń (Jezek) 37, 4:2 Gajor (Gula, Drzewiecki), 5:2 Brynkus (Bezwiński, Stebih) 51, 5:3 Kondraszow (Tsitok, Wróbel) 58, 6:3 Jachym 59.
Cracovia: Kowalówka – Jachym, Musioł, Mikula, Jezek, Trvdoń – Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Vachovec, Kapica – Rompkowski, Gula, Drzewiecki, Bryniczka, Gajor – Dąbkowski, Stebih Kamiński, Bezwiński, Brynkus.
Sędziowali: P. Breske, K. Kozłowski. Kary: 8 – 4 min. Widzów: 200.