Comarch Cracovia ściga rywali. Pewnie pokonała Lotos

Jacek Żukowski
Comarch Cracovia pokonała Lotos PKH Gdańsk 6:2
Comarch Cracovia pokonała Lotos PKH Gdańsk 6:2 Joanna Urbaniec
„Pasy” wyraźnie dały sygnał, że 7. lokata w tabeli to dla nich potwarz i zamierzają mocno włączyć się walkę o znacznie wyższe pozycje. W piątek zostawiły za sobą Energę, a teraz rozpoczęły pościg za zespołem z Gdańska, deklasując go.

Szczególnie druga formacja zespołu zasłużyła na duże brawa. Zdobyła ona cztery bramki, a kapitan zespołu – Kruczek popisął się dwoma golami.

Szczególnie początek drugiej tercji był piorunujący, kiedy to w odstępie 29 sekund najpierw Ales Jezek, gdy gospodarze grali w przewadze 5 na 4, a następnie Michal Vachovec pokonali Mateusza Studzińskiego. A kiedy 3,5 min później znów Kruczek okazał się skuteczny było jasne, że goście wyjadą z Krakowa bez punktów. Gdańszczanie byli wyraźnie załamani. Michal Kopriva w bramce „Pasów” nie musiał się martwić, bo nie był praktycznie niepokojony.

W ostatniej tercji Trvdoń zadbał, by konto bramkowe „Pasów” się powiększyło, strzelając do pustej bramki. Goście doczekali się na honorowego gola, ale nie mógł on już nic zmienić w meczu.

We wtorek krakowianie zagrają awansem mecz w Jastrzębiu-Zdroju z JKH z 37. kolejki, kiedy to będą grać w finale Pucharu Kontynentalnego.

Comarch Cracovia –Lotos PKH Gdańsk 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
Bramki: 1:0 Bepierszcz (Vachovec, Kapica) 13, 2:0 Kruczek (Bepierszcz, Vachovec) 19, 3:0 Jezek (Trvdoń) 24, 4:0 Vachovec (Bepierszcz, Kapica) 24, 5:0 Kruczek (Rompkowski, Vachovec) 28, 6:0 Trvdoń (Mikula) 47, 6:1 Pesta (Jełakow, Marzec) 50, 6:2 Stasiewicz (Polodna) 56.
Cracovia: Kopriva – Jachym, Stebih, Mikula, Jezek, Trvdoń – Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Vachovec, Kapica – Rompkowski, Gula, Drzewiecki, Domogała, Leivo – Musioł, Dąbkowski, Gajor, Bryniczka, Kamiński.
Sędziowali: M. Polak, M. Smura. Kary: 28 - 22 min. Widzów: 700.